MHP, CHP'ye sert çıktı

MHP, CHP'ye sert çıktı.7651
  • Giriş : 22.08.2007 / 19:15:00

CHP'nin MHP'ye yönelik eleştirilerine, partiden cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, ''CHP maalesef, siyasi inat ve ihtirasa dayalı politikasıyla demokrasi dışı gelişmelerden medet umar bir noktaya gelmiştir'' dedi.

Paçacı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugün bir televizyon kanalının canlı yayınındaki, "Meydanlarda ip atıldı. İp atıldığı zaman herkes zannetti ki bu ip, terörist başının idamı için atılmıştır. Şimdi ortaya çıkıyor ki bu, Abdullah Gül'ün kuyudan çıkarılması için atılmış bir iptir" sözlerini değerlendirdi.

Bir siyasi partinin temel görevinin demokrasiyi korumak, geliştirmek ve demokrasinin önünü açmak olduğunu belirten Paçacı, partisinin de Meclis çalışmalarına katılarak, Cumhurbaşkanı seçiminin 1'inci turuna iştirak ederek,demokratik sorumluluğunu yerine getirdiğini ve getirmekte olduğunu belirtti.

Baykal'ın siyasetinin tutarlılık sergilemediğini ifade eden Paçacı, "CHP maalesef, siyasi inat ve ihtirasa dayalı politikasıyla demokrasi dışı gelişmelerden medet umar bir noktaya gelmiştir. Bugün şikayet ettikleri Erdoğan'ın siyaset yapmasının önünü açan ve Erdoğan'ın Başbakan olmasını temin eden de bizzat sayın Baykal'dır" şeklinde konuştu.

"Önemli olan, ipi demokrasinin boynuna geçirttirmemektir" diye konuşan Paçacı, siyasetçinin bu hassasiyete sahip olması gerektiğini belirtti.

MHP cephesinden bir açıklama daha

CHP'ye MHP cephesinden bir yanıt da MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'dan geldi. Şandır, "Bizim 'Ya sev, ya terk et" diye resmi bir sloganımız yok" dedi.

Şandır, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partisine yönelik eleştirileriyle ilgili, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önümüzdeki salı günü yapılacak grup toplantısında yanıt vereceğini söyledi.

Mehmet Şandır, MHP'nin, AK Parti ve CHP arasında yaşanan gerginliğin yeni döneme taşınmasına izin vermeyeceğini kaydetti. Şandır, Cumhurbaşkanı seçiminde 367 kişinin Genel Kurul'da hazır bulunmasının ciddi bir gerginlik konusu olduğunu, ancak MHP'nin Meclis'e girerek bu gerginliği ortadan kaldırdığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious