MHP, Din Derslerini zorunlu istiyor

MHP, Din Derslerini zorunlu istiyor.25258
  • Giriş : 20.09.2007 / 23:51:00

MHP, din dersinin seçmeli olmasını asla kabul edilemez buluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, AKP’nin Anayasa Değişikliği üzerindeki çalışmalarını kaygı ile takip ettiklerini belirterek, "din dersinin seçmeli olması asla kabul edilemez" dedi.

Ancak, ilk ve orta öğrenimdeki Din dersinin zorunlu olmaktan çıkarılıp ‘seçmeli’ ders haline getirilmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Okullarda din dersleri yeterli değil. Gençlerimiz dini bilgiden eksik veya yoksun ” dedi.

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, AKP’nin Anayasa Değişikliği üzerindeki çalışmalarını kaygı ile takip ettiklerini belirterek, “Anayasamızda değiştirilmesi gereken maddeler tabii ki vardır. Ancak, ilk ve orta öğrenimdeki Din dersinin zorunlu olmaktan çıkarılıp ‘seçmeli’ ders haline getirilmesi asla kabul edilemez bir durumdur” dedi.

Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, üzerinde çalışmaları devam eden, Sivil Anayasa değişikliğini eleştirdi.

İlk ve ortaoğretim okullarında din dersinin “seçmeli” değil, “zorunlu” olması gerektiğini savunan Serdaoğlu şöyle devam etti; “Okullarda yeteri kadar din dersi verilmiyor. Okullarımızda haftalık bir saat olan din dersine, dersin ehli öğretmen yerine dersi boş geçen, İngilizce matematik öğretmenleri girmektedir. Bu nedenle dini bilgiden eksik veya yoksun gençlerimiz suç olaylarına karışmakta, ahlak dışı olayların içinde kendilerini bulmaktadırlar. Din dersine ilahiyat mezunu öğretmenler girmelidir. Din dersinin haftalık müfradat içindeki sayısı veya saati artırılmalıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious