MHP, İstanbul belediye adaylarını açıkladı

MHP, İstanbul belediye adaylarını açıkladı.8984
  • Giriş : 16.02.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 15.02.2009 / 23:07:16

Bahçeli, hükümetin yardımlarını eleştirdi, 'insanımız bir iki torba kömüre oyunu satmaz' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Gösteri Merkezi'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Bahçeli, "Tahterevallinin birine AKP adayını, birine CHP adayını bindirmişler. Sanki onlardan başka İstanbul'u yönetebilecek adam yok. Hiç kimse İstanbul Belediye Başkanlığı'nı alternatifsiz sanmasın" dedi.

İstanbul Gösteri Merkezi'nde düzenlenen törene Devlet Bahçeli, MHP Genel Sekreteri Oktay Vural, İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, İBB başkan adayı Ahmet Turgut ile ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı. Salondaki kalabalığa hitap eden Devlet Bahçeli, medyanın İstanbul'daki seçim çalışmalarını taraflı bir şekilde yansıttığını savundu. Bahçeli, "Tahteravallinin birine AK Parti adayını, birine CHP adayını bindirmişler. Sanki onlardan başka İstanbul'u yönetebilecek adam yok. Gerek AK Parti, gerekse CHP bilinçli bir şekilde bu oyunu oynuyor. Biz milletin gerçek temsilcileri olarak İstanbul'un yönetimine talibiz. Hiç kimse İstanbul Belediye Başkanlığı'nı alternatifsiz sanmasın" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Davos zirvesinde gösterdiği tepkiye atıfta bulunan Bahçeli, "Birisi Başbakan'ı uyarmalı. Kendisini İstanbul'u fethedenler gibi İslam dünyasının bir fatihi sanır oldu. Başbakan gerçeklerle yüzleşmeli" dedi. Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, "Başbakan'ın dilinin ölçüsü yok. Çok kötü bir üslupla konuşuyor, ne dediğini bilmiyor. Etrafında bunu uyaracak birisi olmadığı için de bu yanlış tavrını sürdürüyor" şeklinde konuştu. Yapılan yardımlara da tepki gösteren Bahçeli, AK Parti'nin milleti buzdolabı vererek kandırdığına dikkat çekti. Bahçeli, "Başbakan'ın durup düşünmesi gerekir. Bu insanlar neden bu duruma sokuldu? Bugün yaklaşık 18 milyon insanımız açlık sınırının altında yaşıyor. İşsizlik hat safhada. İnsanlara iş bulmak yerine onlara kömür veriyorlar. Milli irade buzdolabıyla, kömürle yıpratılmaya çalışılıyor. Ancak insanımız bir iki torba kömüre oyunu satmaz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*