MHP, Öcalan üzerinden siyaset yapıyor

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te AK Parti İslahiye İlçe Başkanı Osman Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) PKK terör örgütünün sözde elebaşı Abdullah Öcalan üzerinden siyaset yaptığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra 103 MHP'li milletvekilinin de isimlerinin yer aldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan "İdamın kaldırılmasına ilişkin anayasa değişiklik teklifi"nde Öcalan'ın idamının önünün tamamıyla kapandığına dikkat çeken AK Parti İlçe Başkanı Osman Öztürk, bunu 2 yüzlülük olarak değerlendirdi.

Dağlarda şehit düşen ve öldürülen 35 bin kişinin sorumlusu olan bir şahsın kanuni bir zırhla koruyan bir yönetimin bu gün milliyetçilik söylemleriyle partisine saldırdığını dile getiren Başkan Öztürk, "Milliyetçilik hislerinin istismarını siyasi rant unsuru olarak değerlendiren bazı partilerin sözcülerinin sıklıkla partimizin hedef aldıklarını görüyoruz. Bahse konu edilen siyasi partilerin sözcüleri AK Parti iktidarının terörle mücadele konusunda gereken iradeyi ortaya koyamadığına ve tavizkar bir tutum içinde olduğunu ilişkin yalanlarını tekrar etmektedir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious