MHP, seçim çalışmalarını başlattı

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ülke çapındaki seçim çalışmalarını, İzmir'de düzenlenen "Tek Başına İktidar" konvoyu ile başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atatürk Stadyumu'na araçlarıyla gelen binlerce MHP'liye seslenen Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Erdoğan'ın en kısa sürede seçime gitmesi gerektiğini ifade eden Vural, "Sayın Başbakan genel seçim yapmadan Cumhurbaşkanlığı seçimini hedeflememelidir. Başbakan, orayı sığınma yeri olarak görmemeli. Genel seçimi yaptıktan, bu millete hesap verdikten sonra Cumhurbaşkanlığı'nı düşünmeli" dedi.

MHP İzmir İl Başkanlığı tarafından, Atatürk Stadı'ndan başlayarak, Konak, Gaziemir ve Karşıyaka ilçelerini içine alan "Tek Başına İktidar" konvoyu düzenlendi. Konvoyun hareketinden önce seçim otobüsünden partililere seslenen Vural, MHP kongresinde Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin verdiği talimat doğrultusunda her yerde il ve ilçelerde mitingler düzenleyerek halka gideceklerini söyledi. İzmir'de düzenlenen büyük konvoyla seçim çalışmalarına başladıklarına değinen Vural, 2007 yılının seçim yılı olduğunu hatırlatarak, "Zamanında da yapsalar, erken de yapsalar, iktidar seçimden kaçamayacak. Yeni bir heyecanla seçime hazırlanıyoruz. MHP anket partisi değildir. AK Parti, bu milletten değil, El-Kadı'dan, Bush'dan, Karamanlis'ten, AB'den, A.BD'den medet umuyor. Başbakan sana sesleniyorum; Seçimden ve milletten kaçamazsın. Bıçak kemiğe dayandı" diye konuştu.

Konvoy öncesi konuşan MHP İzmir İl Başkanı Dr. Müsavat Dervişoğlu da, konvoyla seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Başkınlığımız ve ilçe başkanlıklarımız tarafından düzenlediğimiz bu faaliyet, seçim kampanyamızın önemli adımlarından biri olacak. Önümüzdeki yıl seçim yılıdır. İktidarın, milletin vicdanında yaşadığı mahkumiyet sandıkta kesin hükme dönüşecektir" dedi.

Konuşmaların ardından yaklaşık bin aracın oluşturduğu konvoy şehir turu attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious