MHP, seçim hazırlıklarına hızlı başladı

MHP, seçim hazırlıklarına hızlı başladı.10621
  • Giriş : 23.07.2008 / 17:23:00

Partinin ilk büyükşehir adayı da Bahçeli'nin talimatıyla çalışmalarına hız verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yerel seçime yaklaşık sekiz ay kala Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla adaylığını resmileştiren Dervişoğlu, son günlerde arsenikli su yüzünden AK Parti ile CHP arasında tartışmalar yapıldığını, bu kısır çekişmelerin şehre zarar verdiğini düşünerek adaylığını açıkladığını kaydetti. Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir milletvekili Oktay Vural, Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi ve ilçe başkanları katıldı.

Yaklaşık bir yıldır aday adayı olduğunu söylediğini ancak yerel seçim çalışmalarına bugünden itibaren başladıklarını aktaran Dervişoğlu, "İzmir İsterse Olur" ve "İzmir Eşitlik İstiyor" sloganlarıyla hareket ettiklerini belirtti. Türkiye'nin üçüncü büyük şehrinin üçüncü sınıf bir yerleşim merkezi gibi algılandığını, İzmir ve İzmirlinin CHP'ye mecbur, AK Parti'ye ise mahkum olmadığını savunan Dervişoğlu, "Bugün tarihî bir noktadayız. Üzerimize düşen sorumluluğu asla unutmadan, kavga yerine uzlaşmayı esas alan sorumlu siyaset anlayışıyla toplumun bütün kesimleriyle buluşarak yeni bir İzmir destanı yazma zamanı gelmiştir. Bunu gerçekleştirmeye muktediriz; inandık ve başaracağız." dedi. Aday gösterilmesinden dolayı Genel Başkan Bahçeli'yi mahcup etmeyeceğini belirten Müsavat Dervişoğlu, "Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli beyefendiye şükranlarımı arzediyorum.
Kendisini utandırmayacağımızdan emin olmasını istirham ediyor ve yerel seçimden mutlak zaferle çıkacağımız taahhüdünde bulunuyorum." şeklinde konuştu.

Basın toplantısından sonra partinin kadın üyeleri tarafından çiçekle tebrik edilen Dervişoğlu, genel merkez tarafından gönderilen seçim otobüsüyle Cumhuriyet Meydanı'na giderek Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*