MHP, Telekom'un grevine destek verdi

MHP, Telekom'un grevine destek verdi.25258
  • Giriş : 18.10.2007 / 22:24:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Mustafa Enöz ve İlçe Başkanı Mehmet Akın, destek amacıyla, grevdeki Türk Telekom işçilerini ziyaret ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sendika Gözcüsü Ahmet Dönmez, sendika olarak yasaların kendilerine tanıdığı demokratik bir hakkı kullandıklarını belirterek, bu konudaki kararlılıklarının, masa başında haklarını alana kadar devam edeceğini söyledi. Dönmez, bazı kesimlerin söylediği gibi 2 bin 500 YTL maaş almadıklarını belirterek, elindeki maaş bordrosunu gösterdi.

Telekom'da 3 farklı kategoride personel çalıştığını, greve giden sendikalı işçilerin ise bin 162 YTL maaş aldığını savunan Dönmez, "Bizler gelir vergimizi bile kendimiz ödüyoruz. Bu adaletsizlik bir an önce giderilmelidir. Son günlerde Telekom'a ait kabloların sabotaj edildiğine dair haberler gündeme geldi. Bu kurumun ekmeğini yiyen ve herbiri en az 20 yıldır bu kurumda görev yapan hiç bir arkadaşımız böyle bir şeye kalkışmaz" dedi.

MHP Manisa Milletvekili Mustafa Enöz ise sendikaların ülke değerleri konusundaki duyarlılıklarını bildiklerini ve buna göre hareket ederek haklarını aradıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious