MHP, yarışma düzenliyor

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

MHP, Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölümünün 10. yıl dönümü dolasıyla araştırma-İnceleme ve makale yarışması düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dereceye girenlere "Ödül Belgesi", "Ödülü simgeleyen heykelcik" yanı sıra araştırma-inceleme dalında birinci olana 10 bin YTL, ikinciye 5 bin YTL, üçüncüye 3 bin YTL, mansiyona ise 2 bin YTL, makale dalında ise birinci olana 5 bin YTL, ikinci olana 2 bin 500 YTL, üçüncü olana bin 500 YTL, mansiyon alana bin YTL ödül verilecek.

Başvuruların, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne 4 Nisan 2007 gününe kadar elden veya posta ile yapılması gerekiyor. Posta ile yapılacak başvurularda, paket ve zarfın üzerindeki gönderme tarihi damgası dikkate alınacak. Sonuçlar ve ödül töreninin zamanı gazete ilanları yoluyla ve ayrıca internet ortamında www.MHP.org.tr sitesinde açıklanacağı belirtildi.

Herhangi bir üniversitede lisans veya yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenimlerini halen sürdürmekte olan ve 1 Ocak 1980 ve sonrası doğumlular bilimsel makale veya araştırma-inceleme çalışmalarıyla bu ödül için başvurabilecekler. Başvuruya konu eserlerin dili Türkçe, başvuruya konu eserin özgün, daha önce yayımlanmamış, bir başka yarışmaya sunulmamış ve ödüllendirilmemiş olacak. Birden fazla yazarlı çalışmalarla da ödüle aday olunabilecek. Bu durumda çalışmayı yapanlar ortak aday sayılacak. Bu tür çalışmalarda başvuruyu yapan bir kişi ise, aday diğer imza sahiplerinin yazılı onayını başvuru yazısına ekleyecek.

Çalışmalarda müstear isimin kullanılmayacak. Araştırma-inceleme dalında konu "Küreselleşme, Milliyetçilik, Demokrasi ve Milli Devletin Geleceği", makale dalında konu "Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü: 2023 ve Türk Gençliğinin Vizyonu" olarak tespit edildiği kaydedildi. Araştırma- inceleme dalında son üç yıl içinde bilimsel-akademik jürilerce kabul edilmiş yüksek lisans (master) ve doktora tezleri ile yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious