"MHP batık bankaların hesabını versin"

  • Giriş : 11.02.2009 / 23:27:00

Erdoğan, muhalefetin, ''Ankara'da oturup, hâlâ, karalama, çamur ve dosya siyaseti yaptığını'' ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçime 45 gün kaldığını, ancak muhalefetin, ''Ankara'da oturup, hâlâ, karalama, çamur ve dosya siyaseti yaptığını'' ifade ederek, ''Bu kadar dosyaların varsa, biraz da şu ülkede neler yapacaksın onları bu dosyalarla anlatın da bunları görelim'' dedi.

"CHP BURSLARI İPTAL ETTİRDİ"

Başbakan Erdoğan, ''AK Parti'li belediyelerin üniversiteli öğrencilere burs verdiğini, ancak CHP'nin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi'nin bu bursların verilmesini yasakladığını'' ifade ederek, ''bu uygulamanın durmasının ardından bir CHP'liye öğrencilerin neden bu başvuruyu yaptıklarını sorduğunu'' söyledi.

CHP'linin, ''bursların miktarını az gördükleri için artırılmasını istedikleri''

yanıtını verdiğini ifade eden Erdoğan, ''Bunların yaşam tarzı bu, bunların yaklaşımı bu. Bunlarda dürüstlük yok, bunlarda doğruluk yok. Bunların işi gücü sabahtan akşama maalesef hep doğru olmayanı üretmek, nasıl yalan üretiriz bu. Yapılan bu'' dedi.

"GARİP GUREBAYA KOL KANAT GERMEMİZİ ELEŞTİRİYORLAR"

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: ''AK Parti'nin özellik iktidara geldiğinden bu yana kömür dağıtmasını, yoksula, garip gurebaya kol kanat germesini eleştiriyorlar. Sonra da çıkıyor meydana ne diyor; 'ben de kömür dağıtacağım, her aileye şunu vereceğim, her ay Ankara'da her aileye 600 lira vereceğim.' Bunu söylüyor ve bol keseden atıyor var olan para verilir, var olmayanı nereden vereceksin?

Hep söylüyorum ya bekara karı boşamak kolaydır. Biz, CHP'li belediyeleri biliriz; bunlar geldiğinde hep yokluk gelmiştir, hep yoksulluk gelmiştir."

"MHP BATIRDIĞI BANKALARIN HESABINI VERSİN"

Konuşmasında MHP'ye de yüklenen Başbakan Erdoğan, MHP'nin koalisyon ortağı olduğu DSP-MHP-ANAP Hükümeti döneminde 16 bankanın TMSF'ye devredildiğini belirterek, "3.5 yıl MHP'nin ortak olduğu iktidar daha dün gibi hatırımızda. Önce MHP'ye, MHP'lilere şunu sorun, önce batırdığınız bankaların hesabını verin. 16 banka o 3.5 yılda battı. Bunun benim milletime faturası ne biliyor musunuz? 46 milyar dolar... Önce bunun hesabını verin. Kimin cebinden çıktı bu para? Milletimin, vatandaşımın cebinden çıktı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*