MHP: Bizim birinci düşüncemiz bu

MHP: Bizim birinci düşüncemiz bu.7873
  • Giriş : 18.01.2009 / 17:30:00

Bal, ''Her kim ihtilale teşebbüs ediyorsa veya bir şey yapıyorsa kanundaki cezasını çekmelidir'' diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Faruk Bal, Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen MHP'nin ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında, ''Hükümetin sanal gündemlerinden birisi'' olarak nitelendirdiği Ergenekon operasyonları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

''Kim kanuna aykırı bir iş yapmış ise kanun karşısındaki cezasına eksiksiz çarptırılmalı'' diyen Bal, ''Bizim birinci düşüncemiz bu. Her kim çete kurmuş ise çete ile ilgili ceza ne ise kat kat fazlasını çekmeli. Her kim ihtilale teşebbüs ediyorsa veya bir şey yapıyorsa kanundaki cezasını çekmelidir'' dedi.

Bal, Ergenekon'un konuşulacağı yerin mahkeme salonları olması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bütün televizyonlarda Ergenekon'u izliyoruz. Bunun konuşulacağı yer orası değil, mahkeme salonlarıdır. Mahkemede hakim vicdanına göre bu konuşmaları kavrayacaktır. Biri iddia edecek, biri savunacak. Hakim de vicdanına göre karar verecektir. Ama Türkiye'de herkes her televizyonda, gazetede bunları izliyor ve okuyor. O kadar ileri gidiliyor ki bir köşe yazarı (kim olduğunu biliyorsunuz), 'bir hafta sonra şu adam karakola çekilecek, tutuklanacak' diyor, bir hafta geçiyor o adam tutuklanıyor. Aradan bir müddet geçiyor, 'şunlar şunlar da içeri girecek' diyor, onlar da içeri giriyor. Böyle bir yerde adaletten, adil yargılamadan, haktan, hakkaniyetten söz edilebilir mi?''

Aday tanıtım toplantısına, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Beyşehir Belediye Başkan Adayı Adil Bayındır ile ilçeye bağlı 18 beldenin belediye başkan adayları da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*