MHP de Cumhurbaşkanı adayı çıkaracak

MHP de Cumhurbaşkanı adayı çıkaracak.7651
  • Giriş : 14.08.2007 / 19:00:00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 11. Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül ile ilgili bugüne kadar kişisel bir değerlendirme yapmadıklarını, yapmayı da doğru bulmadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vural, Mecliste gazetecilerle yaptığı sohbette, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili partisinin siyasi bir duruşu olduğunu söyledi. Parti olarak bir aday üzerine pozisyon oluşturmadıklarını, bu çerçevede ''cumhurbaşkanı seçim turlarına katılacaklarını'' daha önce açıkladıklarını belirten Vural, bu aşamadan sonra tüm sorumluluğun AK Parti'de olduğunu kaydetti.

''Bizim kafamız gayet açık ve net. AK Parti'nin, cumhurbaşkanını seçmek için sandalye sayısı yeterli'' diyen Vural, parti olarak aday kategorize edecek konumda olmadıklarını vurguladı. Vural, ''Kişisel değerlendirme yapmadık, yapmayı da doğru bulmuyoruz'' dedi.

Vural, 2000 yılında olduğu gibi partiler arasında uzlaşmayla Cumhurbaşkanı adayı çıkarılmadığını, bundan dolayı da AK Parti'yi eleştirmediklerini ifade ederek, daha önceki itirazlarının, Parlamentonun yenilenmesiyle son bulduğunu, yeni parlamentonun cumhurbaşkanını seçmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin devam ettiğini, partisinin de bir Cumhurbaşkanı adayı olacağını, bunu daha sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını belirten Vural, ''MHP olarak turların yapıldığı gün Parlamentoda bulunacağız ve partimizin iradesini orada ortaya koyacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious