MHP de dinlenmekten endişeli

MHP de dinlenmekten endişeli.7651
  • Giriş : 28.05.2008 / 21:26:00

CHP'nin telekulak iddiasından sonra MHP de kuşkulu olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın parti genel merkezindeki makamında yaptığı bir görüşmenin AK Parti’ye yakın bir gazetede yayınlanmasıyla ortaya çıkan dinlenme iddialarına MHP’den de tepki geldi.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın parti genel merkezindeki makamının dinlendiği iddialarını değerlendirdi. İddiaların ciddi bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirten Paçacı şunları söyledi:

“Vahim bir olay. Özel hayatın gizliliği, haberleşme hürriyeti gibi temel haklar çiğnenmiş durumdadır. Bu dinleme ve gözetleme işlerini kimler yapıyorsa deşifre edilmeli ve yasal süreç başlatılmalıdır. Anamuhalefet partisinin genel sekreterinin dinlenmesinin gerekçesi devletin güvenliği olamaz, eğer dinleniyorsa ortada siyasi bir niyet var demektir. Onun da mutlak surette yargıya intikal ettirilmesi gerekir.”

“BİZ DE O KUŞKUYU TAŞIYORUZ”

Paçacı, dinleme iddiaları konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 20 Mayıs’ta Meclis grup toplantısında söylediği sözlere dikkat çekildiği ve “MHP’nin de dinlendiği kuşkusu taşıdığı” şeklinde yorumlandığına ilişkin bir soruya ise “biz de o kuşkuyu taşıyoruz. Teknik gelişmeler böcek olarak tabir edilen dinleme cihazı olmadan da dinlenilmesine imkan veriyor. Dışarıdan dinleme yapılabiliyor. Bu cihazlar kimlerin elindedir, ne amaçla kullanılmaktadır bütün bunların açığa çıkarılması gerekir” karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious