MHP: Dink'in faturasını hükümet ödemeli

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Erdoğan’a “Bu hükümet ve Sayın Abdülkadir Aksu’nun İçişleri bakanlığı dönemlerinde siyasi cinayetler artmaktadır?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şandır, yaptığı yazılı açıklamada Hrant Dink cinayetinin bir siyasi cinayet olduğunu, sorumlu ve suçlusunun gereken önlemleri zamanında alamayan hükümet olduğunu savundu.
Dink’in fikirlerinden dolayı şehrin orta yerinde göstere göstere katledildiğini söyleyen Şandır, “Fatura, AKP iktidarı tarafından ödenmeli, İçişleri bakanı ve Başbakan istifa etmelidir" dedi.
Erdoğan’ın suçlu olarak milliyetçilik duygusunu ve milliyetçileri göstertiğini belirten Şandır, şöyle konuştu:

KARANLIĞA KURŞUN ATMAK KORKAKLARIN İŞİ
“Milliyetçilerin savunmasız insanları öldürdüğünü, katil, cani ve suçlu olduklarını iddia etmiştir. Hrant Dink cinayeti gerçekleşeli 15 gün oluyor. Başbakan elindeki belge ve bilgileri yargıya vermek durumundadır.
Hangi bilgi ve belgeye göre milliyetçilerin kafatası ölçerek savunmasız insanları öldürdüklerini açıklamak mecburiyetindedir.
Ülkeyi yöneten insanlar karnından konuşmamalı, karanlığa kurşun atmak korkakların işidir.
Başbakan Türk Bayrağı altında kurban olmaya hazır olduğunu söylerken dini duyguları da istismar ederek milliyetçilik yapmıyor muydu? Milliyetçilere katil derken kendini nereye koyuyor?
Bu sözleri ile MHP’yi ve Türk Milliyetçilerini suçlamak istiyorsa iddialarını ispat etmeye mecburdur.
Milliyetçilik duygusu ve Türk Milliyetçileri adına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tarih, millet ve yargı önünde bu sözlerinden dolayı hesaplaşmaya davet ediyorum: İddialarını ispat edemediği takdirde kendisini müfteri olarak ilan edeceğim.“ Şandır, “Hrant Dink cinayetinin sorumlusu ve suçlusu AKP Hükümeti’dir! Türkiye’de ‘Derin Devlet’ iddiası, sorumlu, suçlu ve dürüst olmayan AKP Hükümeti gerçeğini ve Aydın aymazlığını ortadan kaldıramaz“ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious