MHP - DTP anlaşması, kaynaşması

MHP - DTP anlaşması, kaynaşması.8850
  • Giriş : 05.08.2007 / 08:16:00
  • Güncelleme : 05.08.2007 / 08:18:38

DTP'liler kendilerini alkışlayan Bahçeli'nin alkışlarına karşılık verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kürsüye giderken MHP milletvekilleri ayakta alkışlarken AKP'lilerden Bahçeli'ye alkış gelmedi. Bahçeli yeminin ardından sırasına geri dönerken başta DTP Mardin Milletvekili Ahmet Türk ve Muş Milletvekili Sırrı Sakık olmak üzere Bahçeli'yi alkışladılar. Bahçeli'nin yemini öncesinde Genel kurul salonuna gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da Bahçeli'yi alkışlayanlar arasında yer aldı.

- YILMAZ-BAYKAL SOĞUKLUĞU-

Mecliste yemin eden Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz'a kürsüye giderken hiç alkış gelmedi.Kürsüden dönerken sadece birkaç milletvekilinden alkış alan Yılmaz, Bahçeli ile el sıkıştıktan sonra sırasına geri döndü. Bahçeli'yle el sıkışarak sıcak bir görüntü veren Yılmaz, Bahçeli'ye yakın oturan Baykal ile göz göze gelmekten kaçındı. Aynı şekilde genel kurul salonundan çıkan Deniz Baykal da selam vermeden Yılmaz'ın yanından hızlı adımlarla geçti.

-YAZICIOĞLU'NA MHP İLGİSİ-

Meclise yemin eden diğer bir lider Sivas'tan bağımsız milletvekili seçilen BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu AKP milletvekilleriyle uzun süre sohbet ettikten sonra kürsüye gitti. Yeminini ettikten sonra alkış aldığı MHP sıralarına doğru yönelen Yazıcıoğlu, MHP Lideri Bahçeli ve MHP yöneticileriyle el sıkıştı. Yazıcıoğlu, DTP'lileri de başıyla selamladı. Ön sıralarda oturan AKP ve CHP'lilerle de el sıkışan Yazıcıoğlu, daha sonra yerine geçti.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious