MHP: "Erdoğan'ın üslubu kabul edilemez"

MHP:
  • Giriş : 24.11.2007 / 21:01:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Erdoğan'ın, muhalefet partilerinin siyaset üslubu hakkında söylediklerinin ''kabul edilemez'' olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunca Toskay, yaptığı yazılı açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti İstişare Toplantısı'ndaki konuşmasında, kendisinin ve AK Parti iktidarının içinde bulunduğu zor durumun ipuçlarını verdiğini savundu.

MHP'nin, Türkiye'nin ulusal çıkarları söz konusu olduğunda her zaman büyük özveride bulunduğunu ve basiretli davrandığını belirten Toskay, "Türkiye'nin terör ve bölücülük sebebiyle yaşadığı bu zor dönemde, MHP'nin sağduyulu tutum ve siyaseti toplumumuzda bütün kesimlerin takdirini kazanmıştır" dedi.

Toskay, "Ülkemizin güvenliği ve geleceği açısından büyük risklerle karşı karşıya olduğumuz bu dönemde MHP, iktidarı uyarmakta, hatalı politikaları eleştirmekte ve yol göstermektedir. Muhalefette olan bir siyasi parti olarak bu tarihi görevimizi eksiksiz yerine getirmeye devam etmekte kararlıyız" diye konuştu.

Toskay, "MHP olarak, 'vatanımızın bir çakıl taşını ve tek bir insanımızı dahi kimseye vermeyeceğimizi' devamlı ifade ediyoruz. Bu tutumumuz ortadayken vatandaşlarımız arasında ayrım yapılması bizim şiddetle karşı olduğumuz bir husustur" dedi.

"Tezkerenin gereği yapılmalı"

MHP'li Toskay, "AKP, terörle mücadelede, TBMM'de 507 oyla kabul edilen tezkerenin ve bu konuda aziz milletimizin kendisine verdiği desteğin gereğini yapamamasının aczi ve hırçınlığı içindedir. Şimdiye kadar terör örgütüne arka çıkan, gizli ve açık destekleyen dış çevrelerin 5 Kasım 2007 tarihinden sonra birden tavır değiştirerek terör örgütünün tasfiyesinden, silahsızlaştırılmasından bahsetmeleri AKP iktidarının başarılı dış politikasının sonucu ise, bu sonucun alınması neden 5 yıl gecikmiştir?" dedi.

Toskay, toplumda ve medyada AK Parti'nin, dış çevrelerin önerdiği bir politika değişikliğini kabul ettiği kanısının yaygın olduğunu ileri sürerek, "MHP olarak, devletin terörle mücadeledeki mahrem bilgilerini öğrenmek gibi bir merak içinde olmadıklarını, terör örgütü yandaşı çevrelerin söylemiyle yapılacak 'demokrasi ve siyasi açılım'ın ve bunun Türkiye'ye maliyetinin ne olduğunu bilmek istediklerini" kaydetti.

Başbakan Erdoğan'ın, muhalefet partilerinin siyaset üslubu hakkında söylediklerinin "kabul edilemez" olduğunu da ifade eden Toskay, "Üslup konusunda hiçkimseye herhangi bir tavsiyede bulunması mümkün olmayan tek siyasi sayın başbakandır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious