MHP eski milletvekili Mehmet Gül hayatını kaybetti

MHP eski milletvekili Mehmet Gül hayatını kaybetti.10581
  • Giriş : 13.03.2008 / 20:22:00
  • Güncelleme : 13.03.2008 / 20:30:40

Milliyetçi Hareket Partisi eski İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, Ukrayna'da hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, vefat etti. Edinilen bilgilere göre Gül, dün gece Ukrayna'da fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Belli bir süre yaşam ünitesine bağlı kalan Gül, daha sonra vefat etti.

Gül'ün ölüm nedeni henüz açıklanmazken, nedenin daha önce de yaşadığı karaciğer sorunu olabileceği bildirildi. Mehmet Gül'e 2007 yılında Hepatit-B'den siroza dönüşen hastalığı sonucu karaciğer nakli yapılmıştı. Gül'ün hastaneye yatırılması üzerine ailesi ve Türk Büyükelçiliğinden yetkililer hastaneye giderek durumu hakkına bilgi aldıkları bildirilirken ölümünün ardından ailesinin cenazeyi Türkiye'ye getirmek için çalıştığı öğrenildi. Gül'ün sık sık işadamı kimliğiyle Ukrayna'ya gittiği ve oradaki işadamlarıyla temaslarda bulunduğu bildirildi.

MEHMET GÜL KİMDİR?

1950 Türkiye Büyük Millet Meclisi 21. Dönem İstanbul milletvekili olarak siyaset dünyasında yer aldı. 1950 yılında Yozgat'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Gül TÜMİSAD başkanı ve BJK üyesi olarak biliniyor. Evli olan Mehmet Gül'ün 3 çocuğu var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious