MHP: İktidar gerilim politikası yürütüyor

MHP: İktidar gerilim politikası yürütüyor.14450
  • Giriş : 29.08.2008 / 06:36:00
  • Güncelleme : 29.08.2008 / 00:12:23

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım, iktidarın bir gerilim politikası yürüttüğünü savunarak, ''Bu politikayla bir yere varılması mümkün değildir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde partisine katılım dolayısıyla düzenlenen rozet takma törenine katılan Recai Yıldırım, AK Parti iktidarının, ulustan aldığı gücü iyi anlayabildiği kanısında olmadığını söyledi.

İktidarın, bu gücünü bir baskı ve zulüm aracı olarak kullandığını ileri süren Yıldırım, ''Türkiye'yi sürekli geriyor ve bu gerginlikten besleniyor. Herşeyin bir kopma noktası vardır. Çok gererseniz bir gün bir yerden kopar. Bu politikayla bir yere varılması mümkün değil'' diye konuştu.

''Oyumuzu doğru kullanarak bir cevap vermemiz lazım. 2009 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlerde, bu gayri milli, bu küresel güçlerin Türkiye'deki taşeronu olan bu iktidara Türk insanı olarak bir cevap vermek mecburiyetindeyiz'' sözleriyle konuşmasını sürdüren Yıldırım, ''Bu tablo, Osmanlı'nın son dönemindeki duruma benziyor. Türkiye, yönetilemez bir ülke olmuş durumda. Türk insanı olarak kendi ülkemize sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bunun yolu sandıktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*