MHP il başkanı istifa etti

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

MHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Arzakçı, 22 Temmuz'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday adayı olduğunu açıklayarak görevinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

açıklayarak görevinden istifa etti.

Arzakçı ile birlikte İl Sekkreteri Suat Evin, Çüngüş İlçe Başkanı Metin Akmeşe de görevlerinden istifa ettiler. Partisinin il binasında basın açıklaması yapan başkan Arzakçı, MHP'den Diyarbakır milletvekili aday adayı olduğunu söyledi. Bu sebeple il başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyuran Arzakçı, aday adaylığı için şu ana kadar partilerine 13 müracaatın yapıldığını belirtti.

Aldıkları bilgiler doğrultusunda 10 bürokratın MHP'den Diyarbakır milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiklerini anlatan Arzakçı, ama şu ana kadar kendilerine müracaat edenin bulunmadığını kaydetti. 23 Temmuz sabahı zaferin kendilerinin olacağını ileri süren Arzakçı, "Adaylığımıza Ankara karar verecek. MHP il başkanları ve MYK toplantısından, milletvekili adaylarının merkez yoklaması ile belirlenmesi kararı çıktı." dedi.

Milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvurularını 10-15 Mayıs tarihleri arasında Parti Genel Merkezi'ne yapacaklar. Aday adaylığı için başvuranlardan ise 500 YTL ücret alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious