MHP İl Başkanı tutuklandı!

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

SİNOP Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Şişek, bugün "çete bağlantısı" iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün polisin gizli yürüttüğü bir operasyon sonucu, Sinop MHP İl Başkanı Mehmet Şimşek, çete bağlantısı iddiasıyla gözaltına alındı. İfadesinin ardından da alelacele akşam saatlerinde nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi tarafından yürütülen operasyonla, gözaltına alınan Şişek'in, neden göz altına alındığı açıklanmadı. Ancak nöbetçi mahkemeye de gizlice çıkarılan MHP İl Başkanı Mehmet Şişek, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın hemen ardından MHP İl Başkan Yardımcısı İsmail Özhan, il ve ilçe teşkilatları adına bir basın açıklaması yaparak il başkanına siyasi komplo kurulduğunu ileri sürdü. Özhan, ?Başkanımızın telefon görüşmeleri dinlenmiş ve birtakım kişilerle yasadışı bağlantıları olduğu iddia edilmiştir. Böylece kendisi halkın gözünde yıpratılarak, çamur at izi kalsın politikası güdülmek istenmektedir. Sayın Şişek'in geçmişi onurlu ve saygın bir aile yapısıyla herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca sayın başkanımız siyasi kimliğinin dışında saygın bir iş adamıdır. Bu vesileyle toplumun her kesiminde insanlarla yüzyüze ve telefon görüşmesi yapması kadar doğal bir şey olamaz. Her geçen gün trendi artan partimizin Sinop il başkanına ve onun şahsında partimize yapılmak istenen komplo teorileri elbetteki hukuk devleti olan ülkemizde yasal haklarımızla birlikte çürütülecektir? dedi.

14 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

İsmail Özhan, öğle saatlerinde il başkanlarının genel merkezde yapılacak ?İl Başkanları Toplantısı' na katılmak üzere özel otomobiliyle Ankara'ya hareket ettiğini, ancak yolda polis tarafından çevrilerek gözaltına alındığını da söyleyerek, ?Bundan sonra gelişen olaylar bizden de gizlendi. Akşam saatlerinde de kendisi tutuklandı. Avukatlar gereğini yapıyor. Yakında başkanımızın aramızda olacağını umut ediyoruz? diye konuştu.
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bugün Şişek'in dışında 14 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.
Polis, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek açıklama yapmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious