MHP ile Cumhuriyet Gazetesi arasında sıcak rüzgarlar!

MHP ile Cumhuriyet Gazetesi arasında sıcak rüzgarlar!.7651
  • Giriş : 12.07.2007 / 21:29:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:49:19

Cumhuriyet gazetesi, MHP'den aldığı reklamının hemen üstünde ülkücülere hakeretler yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Yayın Kurulu Başkanı ve Başyazarı İlhan Selçuk, geçtiğmiz günlerde İslami yanını törpülediği için MHP'yi öven bir yazı kaleme almıştı. Selçuk daha sonraki bir yazısında ise işkenceci olarak nitelediği MHP'lileri afvettiğini dile getirmişti. Bu MHP ile Cumhuriyet gazetesi arasında sıcak rüzgarların esmesine neden oldu. Geçtiğimiz 11 Temmuz Çarşamba günü de MHP'nin Cumhuriyet gazetesinin 5. sayfasında bir seçim ilanı yayınlandı. Ancak "Dünyaya Tek Bir Cevap Yeter" başlıklı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin portresinin bulunduğu ve sayfanın üçte ikisini kaplayan ilanın üzerideki bir haber dikkatlerden kaçmadı. İlanın hemen üst kısmına iliştirilen haber başlığı "Satırlı-Bıçaklı MHP'liler Terör Estirdi" şeklindeydi.

İstanbul Haber Servisi mahreçli haberde Halkalı'daki Bezirgânbahçe TOKİ konutlarına satırlı-bıçaklı bir grup tarafından baskın düzenlediği anlatılıyor. "Ya Allah Bismillah Allahüekber" diye bağırarak siteye girdiği iddia edilen bir grubun saldırısı sonucu dört kişi yaralandığı bilgisine yer veriliyor. Yine haberde evlerin ve arabaların camlarını kıran 60 kişilik saldırgan grubun, MHP'nin Bezirgânbahçe'deki seçim bürosundan geldiği de öne sürülüyor.

MHP reklamı ve üzerindeki MHP karşıtı haberle ilgili görüşlerini aldığımız MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, şu yorumda bulundu:

"Etik açıdan tabii ki doğru değil. Sadece MHP açısından değil başka bir partinin ilanı içinde geçerli. İlan aldığınız siyasi parti ile tezat teşkil edebilecek bir haber yayınlamak şık kaçmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious