MHP işsizlere maaş vaad etti

MHP işsizlere maaş vaad etti.9103
  • Giriş : 26.04.2008 / 16:28:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu, iktidar olmaları halinde, işsiz vatandaşlara asgari ücretin yarısı kadar maaş bağlayacaklarını söyledi. Çobanoğlu, AK Parti ye de hiç bir konu da tuzak kurmadıklarını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin Eskişehir Genişletilmiş İl Divan toplantısına katılan Çobanoğlu, Türkiye'de yoksulluğun önüne geçilebilmesi için sosyal devlet düzenine gidilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'de işsiz sayısının arttığını bu işsizlerin artık avuç açmaktan kurtarılması gerektiğini belirten Çobanoğlu, "Vatandaşlık hakkı olarak işsiz vatandaşımıza iş buluncaya asgari ücretin yarısı kadar maaş vereceğiz. Böylelikle sosyal devlet pozisyonuna gideceğiz. Bunu seçim beyannamemizin içine aldık. Sosyal devletin anlayışı olarak bunu yerine getireceğiz" dedi.

MHP'nin AK Partiye tuzak kurduğu yönünde basında çıkan haberlere sert tepki gösteren Çobanoğlu, bu konuda asıl suçlunun AK Parti olduğunu ileri sürerek, şunları söyledi: "MHP olarak her hangi bir partiye tuzak kuralım veya küçük düşürelim diye düşünmedik ve hareket etmedik. İdeolojimiz, fikrimiz nasıl ise öyle hareket ettik. 30 senedir ne isek bu günde oyuz ve ne söylediysek sözlerimizin arkasındayız. AK Parti bazı konularda çok geri kaldı ve suçu bize attı. Asıl yanlış zihniyet bunlar."

Üniversitelerde başörtüsü sorunun çözülmesinden yana olduklarını ve kızların derslere istedikleri şekilde girmelerinin sağlanması gerektiğinin altını çizen Çobanoğlu, "Kızlarımızın bu hakkı mutlaka sağlanmalı. Biz bu sözümüzün arkasındayız" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious