MHP itirazı AK Parti'ye yaradı

MHP itirazı AK Parti'ye yaradı .7245
  • Giriş : 25.07.2007 / 11:16:00

Nevşehir'de MHP Merkez İlçe Başkanlığı, bazı ilçelerde ve il merkezindeki seçim sonuçlarına itiraz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nevşehir'de MHP oylarını yüzde 50 arttırmasına rağmen milletvekili çıkartmamasına yapılan itiraz AKp'ye yaradı.

Nevşehir'de MHP Merkez İlçe Başkanlığı, bazı ilçelerde ve il merkezindeki seçim sonuçlarına itiraz etti. İtiraz neticesinde AK Parti'nin hanesine 109 oy daha eklendi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Yavuz Soysaldı, yaptığı açıklamada, 22 Temmuz 2007 Pazar günü gerçekleştirilen milletvekilli genel seçimlerinde partisinin oylarını bir önceki seçimlere göre yüzde 50 oranında artırmasına karşın milletvekili çıkartamadığını söyledi.

Milletvekilliğini AK Parti'ye karşı çok az bir oyla kaybettiklerini belirten Soysaldı, bunun neticesinde bazı ilçelerde ve il merkezinde seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirtti. Gülşehir, Hacıbektaş ve Avanos'taki ilçe seçim kurullarına yaptıkları itirazların kabul görmemesine karşın il merkezinde itirazın değerlendirildiğini ve oyların yeniden sayıldığını açıklayan Soysaldı, sayım sonrasında AK Parti'nin oylarının 109 oy arttığını kaydetti.

Bundan sonra yapılabilecek bir şeyin kalmadığını belirten MHP Merkez İlçe Başkanı Yavuz Soysaldı, "Seçimlerin memleketimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious