MHP konvoyuna taşlı saldırı!

MHP konvoyuna taşlı saldırı!.16256
  • Giriş : 15.03.2009 / 17:47:00

Kağıthane Nurtepe'de toplanan bir grup Çağlayan'daki mitingten dönen MHP konvoyuna taşlarla saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üst geçitten atılan taşlar konvoydaki bazı araçlara zarar verdi.

MHP'liler de araçlardan inerek taşlarla karşılık verdi. Olay yerine gelen polisler grubu havaya ateş ederek dağıtmaya çalıştı.

Nurtepe TEM Bağlantı yolu üzerinde bulunan bir üst geçide gelen bir grup yasadışı örgüt yandaşı, yoldan geçen geçen MHP konvoyuna taşlarla saldırdı. Araçlardan inen MHP'lilerin karşılık verdiği öğrenildi. Olayın büyümesi üzerine gelen polis ekipleri de atılan taşların hedefi oldu. Polis yaklaşık 200 kişilik grubu havaya ateş ederek dağıtmaya çalıştı.

Grup dağıldıktan sonra Sokullu Caddesi üzerinde yeniden toplandı. Burada yine polise taşla saldırıldı. Örgüt ve lideri lehinde sloganlar atan yüzleri maskeli grup üyeleri kaldırım taşlarını sökmeye çalıştı. Polis yine grubu dağıtmak için havaya ateş açtı. Bazı polis memurlarının silahlarını gruba doğrulttuğu görüldü. Grup bir süre sonra çevreden topladığı banklar ve pazar tezgahlarıyla barikat kurdu. Eylemcilerin elinde molotof kokteylleri olmasından şüphelenen polis takviye olarak çevik kuvvet ekiplerinin gelmesini bekledi. Bu arada bir polis memurunun elinde eylemcilerin düşürdüğü bir bıçak dikkat çekti.

Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri ise grubu gaz bombası atarak dağıttı. Atılan biber gazının ardından grup üyeleri ara sokaklara kaçıştı. Bölgedeki gerginlik devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*