MHP'li vekilden kendi partisine KHK eleştirisi

MHP'li vekilden kendi partisine KHK eleştirisi.17649
  • Giriş : 26.12.2017 / 17:47:00

MHP'li vekil Atilla Kaya, kendi partisinin KHK tutumunu eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Atila Kaya, Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili partisinin tutumunu eleştirerek yeni KHK'nın hukuk devleti anlayışının konulduğu tabuta son çiviyi çakmak olduğunu söyledi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyük Ataman, "Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki milletvekilimiz Atila Kaya’nın görüşleri partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ayrıca esef verici olan CHP ve yandaşları ile aynı hizada yer almış olması kendi adına bir talihsizliktir. Türk milletine karşı kin duyanlar, kinlerarası diyalog kuranlar tamamdır da Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur?

Partimizin bu konudaki görüşleri Sayın Genel Başkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu bağlamda kamuoyunun dikkatinden kaçan bir hususun altını da çizmek isteriz. Tartışmalara sebep olan 6755 sayılı kanunun 37. maddesinin 1. fıkrasında getirilmiş olan hukuki, idari, mali ve cezai sorumsuzluk hali, eylemlerin niteliği bakımından açık bir sınırlamaya tabi tutulmuştur. Zira 1. fıkranın 1. cümlesinde açıkça 'darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin' ibaresi, kanun koyucunun maksadının somut, açık, anlaşılır ve her türlü şüpheden uzak bir şekilde darbe ve darbeye teşebbüs eylemi sayılabilecek hususları kapsadığını göstermektedir.

Dolayısıyla darbe teşebbüsünün olmadığı bir ortamda ister asker ve polis isterse sivil kimselerin yaptığı eylemler bu kanunun kapsamı dışında kalacaktır. "

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*