MHP lideri Bahçeli, Büyükanıt'la görüşmek istedi mi?

MHP lideri Bahçeli, Büyükanıt'la görüşmek istedi mi?.8984
  • Giriş : 06.03.2008 / 15:31:00

Bahçeli'nin ''Büyükanıt ile görüşmek için randevu istediği'' yönündeki iddiaya MHP'den açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile görüşmek için randevu istediği'' yönündeki iddiaların ''doğru olmadığını'' bildirdi.

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetenin bugünkü sayısındaki ''Fırtına gemisinden vazgeçmek yok'' başlıklı yazıda, ''Bahçeli'nin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'tan randevu istediğini, ancak Büyükanıt'ın randevu vermediği'' iddiasına yer verildiğini ifade etti.

Cihan Paçacı, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bu iddia hayasız bir yalandır. Genel Başkanımız, bugüne kadar hiçbir Genelkurmay Başkanı ile görüşmek için randevu istememiştir. Bu iddia üzerine bu konuda resmi bilgi verilmesi amacıyla Genelkurmay Başkanlığına resmi başvuruda bulunulmuştur. Genelkurmay Başkanlığı'ndan alınacak cevap kamuoyuna duyurulacaktır.

Şeref ve haysiyet duygusundan asgari nasibini almış insanların başvurmayacakları bu yalanların sahiplerinin amaç ve niyetleri tarafımızdan esasen bilinmektedir. Türk kamuoyu bu müfterilerin karanlık hesaplarını ve hüviyetlerini bu vesileyle bir kere daha görecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious