MHP lideri Bahçeli: Üzüntümüz çok büyük

MHP lideri Bahçeli: Üzüntümüz çok büyük.9818
  • Giriş : 19.11.2008 / 12:46:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gündüz Aktan'ın vefatına ilişkin ''Türk milleti değerli bir evladını kaybetmiştir. Türk diplomasisi mümtaz bir mensubunu, MHP değerli bir milletvekilini kaybetmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçeli, Aktan'ın vefatının ardından, Akay Hastanesi'ne geldi. Yaklaşık 30 dakika hastanede kalan Bahçeli, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

''Türk milleti değerli bir evladını kaybetmiştir. Türk diplomasisi mümtaz bir mensubunu, MHP değerli bir milletvekilini kaybetmiştir. Üzüntümüz çok büyüktür.

Türk milletine, değerli ailesine, Dışişleri camiasına ve MHP mensuplarına başsağlığı diliyorum. Merhum Gündüz Aktan beyefendiye Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.''

MHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Bal ve Tunca Toskay, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan, MHP Kırıkkale Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da Akay Hastanesi'ne gelerek başsağlığı dileklerini iletti.

-ÖZYÜREK'TEN BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ-

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek de Aktan ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Özyürek, hastaneden ayrılırken yaptığı açıklamada, değerli devlet adamı Gündüz Aktan'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu belirterek, ''Gündüz Aktan benim 1958 yılından beri önce sınıf arkadaşım, daha sonra siyasette yakın dostum olarak, Dışişleri camiasında hizmetteyken de sürekli temasta bulunduğum çok değerli bir insandı'' dedi.

Aktan'ın dünyayı ve Türkiye'yi yakından izleyen, algılayan ve çok iyi değerlendirmeler yapan, zor yetişen bir insan olduğunu belirten Özyürek, ''Arkasında büyük bir boşluk bırakarak gidiyor. Ben Türk milletine, MHP camiasına, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum'' diye konuştu.

Mustafa Özyürek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da başsağlığı ziyaretinde bulunacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*