MHP lideri Bahçeli'den, Başbakan'a ilginç benzetme

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'küstüm' diyor. Demek ki Başbakan Erdoğan'ın zihnine Latif Doğan'ın 'Küstüm' şarkısı yer etmiş." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP İzmir 8. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Bahçeli, MHP'yi "Abdullah Öcalan'ı niye asmadınız?" diye suçlayan Başbakan Erdoğan'ın, şimdi Terörle Mücadele Yasası'nın (TMS) içine tuzak madde koyarak Abdullah Öcalan hainini affetme çabası içerisinde olduğunu ileri sürdü.

Erdoğan'ın "TMS'nin içine bu maddeyi kim koydu?" diye sorduğunu belirten Bahçeli, "Erdoğan (Apo'yu niye asmadınız?) diye MHP'yi karalıyor ve suçluyordu. Gördük ki TMS'nin içine konan tuzak madde ile Apo haininin afının peşindeler. Demek ki niyet belli. Birisine saldırıyorsa onun arkasında bir oyun var. (Bu maddeyi kim koydu, bilmiyorum) diyor. Havaalanın da havalarda gezeceğine, biraz da Başbakanlıkta otur da kimin koyduğunu bil. Meclise giden yasanın altında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ve mührü var. Bu maddeyi kimin koyduğunu nasıl bilmezsin? 'Küstüm' diyorsun. Küstüm diyen Erdoğan demekki Latif Doğan'ın 'Küstüm' şarkısını beynine yerleştirmiş. (Küstüm diyeceğine, Apo haininin affını öngeren maddeyi kaldırdım) de. Bunu niye hala tartışıyorsun." diye konuştu.

Türkiye'de oynanan oyunların fotoğraf karesine yerleştirilmesi sonucu Sevr antlaşmasının hortladığı, Lozan antlaşmasının delindiği gerçeğinin ortaya çıktığını ifade eden Bahçeli, "Milletin birliği bozulmak isteniyor. Kimsenin oyununa gelinmemelidir. Erdoğan Diyarbakır'a gidiyor. Orada 'Kürt sorunu var' diyor. Hayır, Türkiye'de bir sorun var. O da Erdoğan sorunudur. Erdoğan sorunu da erken seçimle, sandıkta bu millet çözecektir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious