MHP lideri Devlet Bahçeli dinlenmeye karşı ne yapıyor?

MHP lideri Devlet Bahçeli dinlenmeye karşı ne yapıyor?.9824
  • Giriş : 03.06.2008 / 12:46:00

Bahçeli, Türkiye'de dinleme iddialarının çok eskiden beri olduğunu, en iyi emniyetin az konuşma olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'de dinleme iddialarının çok eskiden beri olduğunu belirtti. Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Emniyet Genel Müdürlüğüne dinleme yetkisinin verilmesini nasıl değerlendirildiğini'' sorması üzerine Bahçeli, ''Kişinin kendi özel hakları açasından çok önemli bir konudur. TBMM kişinin hakları açısından, konunun üzerinde çok ciddi bir şekilde durmalıdır. Bu manada da hem CHP hem de MHP, iktidar da çeşitli önergeler vermişlerdir. Bu hafta içinde bunlar, özellikle meclis araştırması için komisyon hemen oluşturulmalı ve çalışmaya başlamalıdır. Bu konunun üzerinde çok ciddi şekilde durulmalıdır'' dedi.

-''EN İYİ TEDBİR EN AZ KONUŞMAKTIR''-

''İzleme yetkisinin verilmesi ile kapatma davasının aynı tarihe gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine MHP lideri Bahçeli, konunun eskiden beri Türkiye'nin gündemine geldiğini, geçmiş dönemlerde de buna benzer dinleme olaylarının olduğunu anımsattı.

Devlet Bahçeli şunları kaydetti:

''Yani Türkiye'de, bu bir gerçek olarak görülmektedir. Hal böyle olunca bunun üzerine bundan sonra gitmek lazım. Bunu şu partiyle bu partiyle ilişkilendirmemek lazım. Bir partinin kapatılması ile ilişkilendirmek de doğru değil. Bir parti kapatılsa da kapatılmasa da...Kapatma davası yeni açıldı. Ama dinleme konusu çok eskiden beri var. Buna karşı iyi tedbirler almak lazım. Biz kendi tedbirimizi alıyoruz. En iyi emniyet en az konuşmadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious