MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ağır suçlama

MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ağır suçlama.9824
  • Giriş : 15.08.2008 / 11:50:00

Pamukbank'a el konduğu dönemde Ulaştırma Bakanı Öksüz, Bahçeli'yi de el koymaya göz yummakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pamukbank'a el konduğu dönemde Ulaştırma Bakanı olan Enis Öksüz, operasyonun Mesut Yılmaz, Hüsamettin Özkan ve Kemal Derviş tarafından yapıldığını söyledi.

DSP-ANAP MHP (ANASOL-M) koalisyon hükümetinde Ulaştırma Bakanı olan Enis Öksüz , Pamukbank'a el konulması için hileli operasyonlar yapıldığını söyledi. Pamukbank konusunun bakanlar kurulu toplantısına hiç getirilmediğini anlatan Öksüz, "Hiç konuşulmadı sessiz sedasız yer altından duman ettiler adamları" diye konuştu. Yeni Şafak'ın yayınladığı belgelerin o döneme ışık tuttuğunu anlatan Öksüz, bankalarla ilgili operasyonu Mesut Yılmaz, Hüsamettin Özkan ve Kemal Derviş'in gerçekleştirdiğini belirtti. Öksüz, "Bunların hepsi aynı kaptan yemek yerdi o zaman" şeklinde konuştu.

YANLIŞ YAPTIKLARINI İTİRAF ETTİLER

Pamukbank'a el konulmasından sonra operasyonun içinde yer alan isimlerin bazılarının daha sonra yanlış yaptıkları yönünde itirafları olduğunu ifade eden Öksüz şöyle konuştu: "Orada bir hile döndüğünü ve adam olacak bankayı devreden tamamen çıkarmayı yok etme konusunda bir hileli operasyonlar yapıldığını o zaman da duydum. Dolayısıyla daha sonra bazıları, 'biz yanlış yaptık, resmen taraf tuttuk' gibi laf edenler oldu. Bankanın sahipleri de 'madem devlet böyle istiyorsa, bizim de buna itirazımız olmaz' dediler" Pamukbank'a el konulması ve bazı devlet mallarının satışında MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin kendisine destek vermediğini ifade eden Enis Öksüz sözlerini şöyle sürdürdü:

DEVLET BAHÇELİ SAHİP ÇIKMADI

"Devlet Bey onlarla beraberdi. Hiç bir zaman Telekom'a yapışmadı. Sen haklısın diyemedi. Hükümetten çekilelim dedim. 'Hayır' dedi. Ondan sonra ben de daha sonra Apo'nun affı ve banka hortumcularının, hısızların affı, suçlarının ertelenmesini getirince. Mesut Bey'in yüce divana gitmesini engelleyince benim ahlaken ve Allah için yapabilecek bir şey kalmadı. O yüzden ayrılmak durumunda kaldım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*