MHP'nin tüzük kurultayı iptal!

MHP'nin tüzük kurultayı iptal!.12776
  • Giriş : 20.06.2017 / 10:48:00
  • Güncelleme : 20.06.2017 / 10:48:04

Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüzük kurultayının iptaline karar verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden karar geldi.Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ arasındaki hukuk mücadelesinde karar açıklandı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüzük kurultayının iptaline karar verildi.

MHP'den ihraç edilen muhalif isim Meral Akşener, mahkeme kararına ilk tepki veren isim oldu. Akşener, mahkemenin 10 dakika içerisinde sona erdiğini belirterek 700 delegenin iradesinin yok sayıldığını savundu. Akşener, karar için 1 sene beklenilmesini de eleştirdi.

MUHALİFLER DÜZENLEMİŞTİ

Muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptıkları kurultaya karşı, genel merkeze yakın isimlerden Üst Kurul delegesi, eski milletvekili Cemal Enginyurt’un açtığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyordu.

Davada genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ lehine karar çıkması durumunda yeniden olağanüstü kurultay hazırlığı gündeme gelebilecekti.

MHP’li muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*