MHP: Öcalan idam edilsin

MHP: Öcalan idam edilsin.7873
  • Giriş : 14.08.2008 / 16:32:00

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, terörün son 6 ayda yine tırmandığını dile getirerek, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a verilen idam cezasının uygulanması zamanının geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son günlerde meydana gelen gelişmelerle ilgili olarak görüşlerini açıklayan MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, terörle mücadele ile ilgili yapılan düzenlemelerde MHP'nin uyarılarını dinlemeyenlerin bugün varılan noktadan ders çıkarmaları gerektiğini söyledi. Ülkenin sosyal gerçeklerinden uzak düzenlemelerin sadece bölücü örgütün güçlenmesine katkı sağladığını anlatan Dervişoğlu, "Hain pusularda şehit edilen evlatlarımızın kanlarının ve canlarının karşılığı sıradan temenniler olmamalıdır. AKP iktidarının başa geldiği 2002 yılında terör neredeyse sıfırlanmışken, son altı ayda ne gibi hatalar yapıldı, hangi yanlış politikalar uygulandı da terör yeniden milli varlığımızı tehdit eder hale gelmiştir bunun mutlaka doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir" dedi.

`İDAM EDİN MESAJLARI GELİYOR'

Artan terör olaylarının toplumda farklı beklentilerin doğmasına neden olduğunu ifade eden Dervişoğlu şunları söyledi:

"Son günlerde gerek partimize gerekse kişisel olarak bana gelen mesajlarda, bölücü terör örgütünün başı için verilen idam cezasının uygulanması istenmektedir. Bölücü örgüt başının yargılanmasının ardından verilen idam cezası, örgütü engellemek için bir etken olsun diye uygulanmamış ertelenmişti. Ancak orada gerektiğinde uygulanması için Parlamento'ya sevkiyle ilgili madde vardı. Bu maddenin uygulanmasının zamanı gelmiştir."

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, soru üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sürekli olarak yaptığı zamanlama hatasını son olarak Gürcistan'da yaşanan olaylar sırasında da gösterdiğini, Kafkaslar'da son günlerde meydana gelen olayların büyük devletlerin gayrımeşru düşüncelerinin nasıl meşru hale getirildiğinin bir kanıtı olduğunu söyledi. Dervişoğlu, "Yaşanılan coğrafyada şah iken piyon olmaya rıza göstermemek gerekiyor. Türkiye bölgesinde güçlü bir devlet ise bunun gereğini yapmalıdır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*