MHP randevu iddialarını ikinci kez yalanladı

MHP randevu iddialarını ikinci kez yalanladı.6986
  • Giriş : 07.03.2008 / 18:43:00

Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile görüşmek için randevu istediği'' yönündeki iddiaların ''doğru olmadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, gazetedeki bir köşe yazısında, ''Bahçeli'nin Orgeneral Büyükanıt'tan randevu istediğini, ancak Büyükanıt'ın randevu vermediği'' şeklindeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cihan Paçacı, açıklamasında şunları kaydetti:

''Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin, Genelkurmay Başkanından randevu istediği yolundaki iddianın tamamıyla gerçek dışı olduğu dünkü açıklamamızda ortaya konulmuştu. Bu konuda bilgi talebimiz üzerine Genelkurmay Başkanlığından alınan resmi yazıda, böyle bir randevu başvurusunda bulunulmadığı teyit edilmiştir. Bu durumda söz konusu yazarın, iddialarının maksatlı bir yalan ve iftira olduğu bütün çıplaklığıyla anlaşılmıştır.''

Her meslek grubu mensubunun taşıması gereken asgari ''dürüstlük ve hassasiyet duygusu ışığında, bu yazarın bundan gerekli sonuçları çıkarmasının bir yükümlülük olacağını'' ifade eden Paçacı, ''Bizim açımızdan bu çirkin yalan ve iftiraların üzerinde durulması gereken asıl yönü, bunun zamanlaması açısından bu yazarı kimin kullandığı ve bundan beklenen amacın ne olduğudur'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''2 Mart 2008 günü Ankara İl Gençlik Kolları Kongresinde yaptığı konuşmada, muhalefet liderlerinin Irak'ın kuzeyine sınır ötesi kara harekatı hakkındaki değerlendirmelerini eleştirirken 'Biz kimlerin, kimlerle görüşmek için randevu talebinde bulunup, randevu alamadıklarını iyi biliriz' ifadesini kullandığını'' öne süren Paçacı, gazetedeki yazının da ''bundan üç gün sonra'' yayımlandığını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious