MHP strateji belirliyor

MHP strateji belirliyor.8978
  • Giriş : 28.07.2007 / 13:07:00

MHP seçimin ardından partisi ve 367 konusuyla ilgili strateji belirliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçimlerin ardından MHP, bugün iki toplantı yapıyor. seçim sonuçlarını değerlendirmek ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenecek stratejiyi belirlemek için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il başkanları ve parti yönetimi ile bir araya geliyor.

İlk olarak saat 11.00'de il başkanları toplantısı başladı. Toplantıya katılan 81 ilin parti yöneticileri ile seçim sonuçları değerlendiriliyor. MHP'de saat 14.00'te de merkez yönetim kurulu toplanacak.

Bu toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde MHP'nin aday çıkarıp çıkarmayacağı konusu değerlendirilecek. MHP lideri Bahçeli, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Köşk adaylığı sinyalinin ardından yaptığı açıklamalarda, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı göstermesi durumunda pürüz çıkarmayacaklarını, 367 sayısının sağlanması için Genel Kurul'a gireceklerini belirtmişti.

Bahçeli, AK Parti'nin cumhurbaşkanlığına istediği kişiyi seçebileceğini, partisinin oylamaya katılacağını söylemişti. Devlet Bahçeli, "Genel Kurul'da da 367 yeter sayısı sorunu yaşanmaz. Oylamaya katılırız, ama oy veririz vermeyiz, o bize kalmış" demişti. AK Parti'nin kimi isterse seçebileceğini söyleyen Bahçeli, adayın üzerinde tartışılmayacak, Türkiye'ye yakışan bir isim olması gerektiğini ifade etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious