MHP: Türk milletine hakaret edilmiştir

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Dink’in İstanbul’daki cenaze töreninde Türk milletine hakaret edildiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, gazeteci Hrant Dink’in İstanbul’daki cenaze töreninde Türk milletine hakaret edildiğini, Türk devletine meydan okunduğunu ileri sürdü.

Tokat’ta partisinin İl Divan Kurulu Toplantısı’na katılan Şandır, AKP iktidarı dönemindeki politikalar sonucunda ülkenin parçalanma süreci yaşamakta olduğunu öne sürdü.

AKP iktidarının Türkiye için milli güvenlik sorunu olduğunu iddia eden Şandır, “AK Parti iktidarı döneminde hayatımızda ne değişti? Ekmeğimiz mi arttı, yoksa işimiz mi arttı? Ülkemiz daha onurlu bir noktada mı? Bize göre bugün ülkemiz AK Parti yönetiminde bir kaos ortamına sürüklenmektedir” dedi. Şandır, şöyle devam etti:

“Bir yandan Kürt konferansları tertip edilerek, bir yandan Ermeni soykırım taleplerine destekler verilerek, bir yandan dış politikada AB’nin dayatmaları desteklenerek, bir yandan da sayın Başbakan’ın eş başkanı olmakla övündüğü Büyük Orta Doğu Projesi’nin ülkemizi parçalayıp üzerinde bir Kürdistan devleti kurma amacını taşıyan haritaları yayınlanmakta. Kısacası AK Parti iktidarı döneminde ülkemiz toplumuyla ve topraklarıyla hızla parçalanmaya çalışılmaktadır. AK Parti iktidarı Türkiye için bir milli güvenlik sorunudur.”

HRANT DİNK’İN CENAZE TÖRENİ

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in İstanbul’daki cenaze törenine de değinen Şandır, şunları kaydetti:

“Bu hafta içinde bir Ermeni soylu vatandaşımızın cenazesi dolayısıyla İstanbul’da yaşadığımız, o cenaze töreninde bağırılan sloganlar, ’katil devlet’ diye bağıranlar, ’hepimiz Ermeniyiz’, ’hepimiz Hrant Dink’iz’ diyenleri Tokat’tan şiddetle kınıyoruz. Hepimiz Türk’üz ve burası Türkiye’dir. Buna sebep olan, buna destek veren herkesi, her kuruluşu, başta Başbakan olmak üzere milletime şikayet ediyorum. Türk milletine İstanbul’da hakaret edilmiştir. Türk devletine meydan okunmuştur.”

Bu hareketlerin Türkiye’yi bölüp parçalama noktasındaki kararlılığın bir ifadesi olduğunu iddia eden Şandır, “Bir menfur cinayetin üzerine duygusal ve insani tepkilerin ifadesi olarak eğer kalabalıklara bir kimlik giydirmeye niyet gösteriyorsanız, bu Türkiye’yi bölüp parçalama noktasındaki kararlılığın ifadesidir” diye konuştu.

Şandır, sözlerini şöyle tamamladı:

“O kalabalıklarda niye bir tane Türk bayrağı yoktu? Madem bir cinayeti protesto etmek için bir araya gelinmiş ve bu etnik kimliğin mağduriyetini o cinayetin üzerinden ifade etmek istiyorsunuz, bu birliğin temsili olarak niye bir tek Türk bayrağı yoktu? Türk bayrağı taşımak isteyenleri neden engellediniz?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious