MHP ve CHP'liler Ak Parti bürosunu bastı

  • Giriş : 23.07.2007 / 02:21:00

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi bir grup, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Teşkilatı Seçim Bürosunu bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bıçakların çekildiği olay polisin müdahalesiyle büyümeden engellendi.

Alınan bilgilere göre, seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte partilerinin geride kalmasını hazmedemeyen MHP sempatizanı birkaç genç, AK Parti İlçe Teşkilatı seçim Bürosuna girerek ellerindeki bıçaklar ile tehditler savurdu. Büroda bulunan çok sayıdaki kişi tarafından grup etkisiz hale getirilerek, olay yerine polis çağırıldı. Polisin olaya müdahale ettiğini gören MHP ve CHP sempatizanlarından oluşan yaklaşık 150 kişi olay yerine gelerek AK Parti bürosuna girmek istedi. Takviye ekiplerin çağırılmasıyla polis, kalabalığı dağıtmayı başardı. Emniyet güçleri, grubun yeniden girişimde bulunması ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemleri aldı.

Öte yandan AK Parti'nin Türkiye genelinde ve Aydın'da elde ettiği seçim başarısı Atatürk Meydanı'nda il yönetimini ve milletvekili adaylarının katılımıyla davul zurnalar eşliğinde kutlandı. Ellerindeki bayraklar ile meydanı dolduran partililer hep birlikte şarkılar söyledi. Buradaki kutlamaların ardından partililerin konvoy oluşturmalarına izin verilmezken, kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious