MHP yeni başkan adaylarını açıklandı

MHP yeni başkan adaylarını açıklandı.7873
  • Giriş : 13.01.2009 / 18:21:00

MHP, bazı seçim çevrelerinde daha belediye başkan adaylarını belirledi. MHP'nin 2'si büyükşehir, 9 şehirin ve Kayseri'nin ilçelerindeki başkan adayları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


MHP'den yapılan yazılı açıklamada, partiye başvuruda bulunan bazı belediye başkan aday adaylarının durumunun ''Ön Değerlendirme Kurulu'' ve Başkanlık Divanı'nda görüşüldüğü ve karara bağlandığı ifade edildi.

Buna göre,

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kamil Aydın,

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Eraslan,

Hatay Belediye Başkan Adayı Mahmut Alpagut,

Muğla Belediye Başkan Adayı Saim Gürsoy,

Ordu Belediye Başkan Adayı Ali Aydın,

Siirt Belediye Başkan Adayı Aykut Arslan,

Tekirdağ Belediye Başkan Adayı Osman Tabak,

Batman Belediye Başkan Adayı Muhammed Özkan

Şırnak Belediye Başkan Adayı Mahmut Turan oldu.

Bu illerin yanı sıra MHP, 368 ilçe ve beldede daha belediye başkan adaylarını tespit etti. Diğer bölgelerle ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

KAYSERİ'NİN İLÇELERİ DE AÇIKLANDI

Parti binasında bir toplantı düzenleyen MHP İl Başkanı Süleyman Korkmaz, bütün belediye başkanlıklarına talip olduklarını söyledi. 5 yılın değerlendirilmesinin yapılması gerektiğini belirten Korkmaz, halkın Kayseri'de vizyonu olan ve hizmet edecek belediye başkanlarını seçmesini istedi.

Korkmaz, "Kayseri'nin tüm belediyelerine talibiz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması, sizlere layık olmak ve büyük projelere imza atmak için genel merkezimiz tarafından büyükşehir belediye başkan adayı olarak işadamı Mustafa Eraslan, Kocasinan Belediye Başkan Adayı olarak eski MHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Canpolat, Melikgazi Belediye Başkanlığı için de halen Gesi Beldesi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sami Eker aday olarak belirlendi" dedi.

Korkmaz, kalan iki ilçenin belediye başkan adaylarını en kısa zamanda belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz, büyükşehir ile merkez Kocasinan ve Melikgazi Belediye Başkan Adayları'nı açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*