MHP yineledi: Kimseyle ittifak yapmıyoruz

  • Giriş : 02.06.2007 / 00:20:00

Şandır, ''Seçimlerden önce veya sonra kimseyle ittifak ya da koalisyon yapmayacağız." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Şandır, ''Seçimlerden önce veya sonra kimseyle ittifak ya da koalisyon yapmayacağız. Hedefimiz tek başına iktidar'' dedi.

Şandır, Hatay'ın İskenderun ilçesinde kardeşi Garip Şandır'a ait yenilenen benzin istasyonunun açılışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şandır, ''Parti olarak seçimlerde her hangi bir parti ile ittifak yapıp yapmayacakları'' yönündeki bir soruyu şöyle cevaplandırdı:

''MHP olarak Türkiye'yi tek başımıza yönetmek iddiasındayız. Toplama bir iktidar değil, değer ekseni olan, milletle paylaşılan bir iktidarı hedefliyoruz. Merkez sağda ve solda birleşmeleri izliyoruz. Siyasetin ana mecralarına dönmesini olumlu buluyoruz. Birleşmelerin hayırlı olmasını dileriz. Ümit ederiz ki başarırlar. Ancak bunun çok da ülkenin hayrına olmadığı inancındayız. Çünkü önümüzdeki dönemde Türkiye'nin birbirine inanan ve güvenen kadrolara ihtiyacı var. Biz MHP olarak, seçimlerden önce veya sonra kimseyle ittifak ya da koalisyon yapmayacağız. Hedefimiz tek başına iktidar.''
Hükümet başarısız

Hükümetin terörle mücadele konusunda yetersiz kaldığını da ileri süren Şandır, ''MHP iktidarında, terörü tamamen bitireceklerini'' söyledi. Irak'ın kuzeyine yönelik operasyonla ilgili tartışmalar konusundaki bir soruyu da Şandır, ''Orada desteklenen terör örgütü Türkiye'de kan akıtmaktadır ve Türkiye'yi mayın tarlasına çevirmektedir. Dolayısıyla bölücü terör kendi ininde bitirilmelidir'' diyerek cevaplandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious