MHP'de çatlak giderek büyüyor

MHP'de çatlak giderek büyüyor.7873
  • Giriş : 22.06.2009 / 23:11:00

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin 7 yıllık iktidar süresince iyi niyetle mücadele ettiğini, ancak mücadelesinin yeterli olmadığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 7 yıllık iktidar süresince iyi niyetle mücadele ettiğini, ancak mücadelesinin yeterli olmadığını savundu.

Genel Başkan olduğu takdirde MHP'nin Sivas'ın değil, sınırın ötesine geçeceğini ileri süren Yılmaz, “Aziz vatanın her noktasına, gerektiğinde ötesine de, 'Türkiyeli' diyerek değil, 'Ne mutlu Türküm' diyerek nasıl girileceğini göstermek olacaktır” dedi.

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin AKP'nin 7 yıllık iktidarı süresince iyi niyetle mücadele ettiğini, ancak mücadelesinin yeterli olmadığını savunarak, “Fakat gerek izlenen metot ve politikalar, gerekse seçmiş olduğu kadrolar ve yakın ekibi, kendisini de MHP'nin de yaşanan süreçte fazlasıyla hak edilmiş olmasına rağmen, tek başına iktidar hedefine götürememiştir” dedi.
Yılmaz; yaptığı yazılı açıklamada, AKP'nin 7 yıllık iktidar sürecinde yaşanan birçok olayın MHP'yi iktidara taşıyabilecek şartları oluşturduğunu ifade etti. Yılmaz, bu olayları şöyle anlattı:
“Dış mihrakların güdümündeki DTP yönetiminin tahripkârlığı ve Belediye Başkanlarının pervasızlığının artmış olması.
Türkün tarihinde ilk kez şanlı bayrağı kendi toprakları içerisinde ayaklar altına alınmış olması.
Dış politika da AKP'nin Kıbrıs ve Ermeni konusundaki başarısızlığı ve milletimize yaşattığı psikolojik onur yıkıntısı.
PKK terör örgütünün hayatının baharına dahi ulaşmamış gencecik evlatlarımızın taze bedenlerini ve kanını yere düşürmeye geçmişten daha fazla hunharca devam etmiş olması. Art arda şehit acısını 80 milyon milletimize her an yaşatması.
Kuzey Irakta ortaya çıkan yapının kendisini Güney Kürdistan olarak tanımlaması, Türkmenleri ve Türkiye'yi yok sayarak sınır ötesinde teröre destek olması.”
Bu yaşanan olaylara rağmen AKP'ye oy verenlerin suçlanamayacağını kaydeden Yılmaz, şunları kaydetti:
“Ne yazık ki bu süreç de en ciddi hata milletimize bu süreci iyi şekilde anlatmakla görevli olan Sayın Bahçeli ve ekibinin bunu başaramamış ve MHP iktidarını pekiştirecek politik süreci yönetememiş olmasıdır.
Milletime ve partililerime söz veriyorum. Kongre sürecimizde Genel Başkan adaylık sürecinden başarı ile çıkmam durumunda, ilk işimiz; AKP'den, Türk tarihinde yaşanmış olan, talihsiz yedi yılın hesabını sormak ve Başbakan Erdoğan'a, bütün hesapların Allah'a ait olduğunu millet huzurunda hatırlatmak olacaktır.”

-“YENİ MHP YÖNETİMİ SİVAS'IN DEĞİL, SINIRIN ÖTESİNE GEÇECEK”-

Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Türküm diyemeyip de 'Türkiyeliyim' diyerek, doğudaki bazı illerimize girmeyi marifetmiş gibi göstermeye çalışan Sn. Başbakan'a ve AKP anlayışının tahribatına, Olağan Kongremiz sonrasında oluşacak olan yeni MHP yönetimimiz ile bir cevap vereceğiz. Bu cevap: Aziz vatanın her noktasına, gerektiğinde, ötesine de, 'Türkiyeli' diyerek değil, 'Ne mutlu Türküm' diyerek nasıl girileceğini göstermek olacaktır. Bu cevap bizlerin, bu aziz vatan için ecnebi karşısında tarihte düşmüş olan ve hala bölücü terör karşısında düşmeye devam etmekte olan aziz şehitlerimize karşı olan en temel borcudur.
MHP Kasım Kongresinde çıkartacağımız yeni kadrolar, Güneydoğuda ki vatandaşlarımızla MHP'nin 'daha güçlü ve yeniden daha büyük bir Türkiye hedefi için' tek yürek ve tek beden haline getirerek, Türkiye ve milletimiz üzerinde hedefleri olan tüm ecnebi dünyaya en iyi ve gerekli cevabı tek bir ağızla vererek tarihi yeniden yazacaklardır. Güneydoğudaki fitneleri yine oradaki; milletine ve devletine bağlı vatandaşlarımızla beraberce bertaraf edeceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*