MHP'de kavga kızışıyor

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

MHP’nin 19 Kasım’da gerçekleştirilecek Büyük Kongresi öncesinde hararet artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzincan, Malatya, Adıyaman, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Siirt, Elazığ, Şırnak, Kars, Van ve Erzurum il başkanları yaptıkları ortak yazılı açıklamada Özdağ’a sert bir şekilde yüklendi.

Genel başkanlığa aday olmanın her parti üyesinin hakkı olduğu vurgulanan açıklamada, "Ancak üyeliğin gerektirdiği yasal şartları taşıyıp taşımadığı henüz hukuken belirsiz olan Ümit Özdağ’ın aday olması mümkün değildir" denildi.

Açıklamada, Özdağ hakkında kamuoyuna yansıyan karanlık noktalar bulunduğu ileri sürülürken, "MHP’ye genel başkanlığa adaylığını koymak isteyenlerin, üzerinde kuşkular bırakmayacak kadar tertemiz ve berrak bir geçmiş ile milliyetçiliğin yüksek ahlak ve faziletine sahip olması mutlak bir zorunluluktur" görüşüne yer verildi.

ZEYBEK VE ONGUN’A DA ÇAĞRI...

İl başkanlarının açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"Yurt içi ve yurt dışı odaklarla karmaşık ve kuşkulu ilişkilere girmiş bir şahsın ’Lider Ülke Türkiye’ ülküsü ile yola çıkmış ve büyük Türk milletinin bekasını hedefleyen milliyetçi bir partide, değil Genel Başkan adaylığı, parti üyesi bile olması söz konusu olmayacaktır.

Dünyayı yönetmeye talip küresel güçlerin artık her yerde karşılaşılan yerli uzantılarının, kim olurlarsa olsunlar Türkiye’nin ve Türk milletinin yegane umudu, bugüne kadar tertemiz ve lekesiz kalabilmiş MHP’ye sızmalarına asla izin verilmeyecektir.

Ayrıca şehidimiz Hikmet Tekin’in kabrinin üzerinden MHP’ye sızmaya çalışan Ümit Özdağ’ın arkasına saklanan Namık Kemal Zeybek, Ramiz Ongun, Nuri Gürgür ve diğerlerine de tavsiyemiz eğer yürekleri yetiyorsa gelsinler aday olsunlar. Adaylıkları için aşağıda imzası bulunan bizler yeterli imzaya sahibiz.

Aksi halde Milliyetçilerin ayağına dolanmak için görevlendirilen Ümit Özdağ’ın arkasına saklanarak kişisel kinlerini ve ihtiraslarını tatmin etmeye çalışan bu kişiler bilmelidir ki MHP mensupları kendilerini hayırla yad etmeyecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious