MHP'de milletvekili listesi belirledi

MHP'de milletvekili listesi belirledi.8978
  • Giriş : 03.06.2007 / 18:22:00

Bahçeli, yarın Yüksek Seçim Kurulu'na vereceği, milletvekili listesini tam olarak belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli, yakın kurmayı Büyükelçi Deniz Bölükbaşı’yı yine Ankara İkinci Bölge’den aday gösterirken, "Başbuğ" Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş’i ise Kayseri’den aday gösterecek.

Devlet Bahçeli yine memleketi Osmaniye’den aday olacak. Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcıları Ali Işıklar, Murat Şefkatli, Sabahattin Çakmakoğlu ve Mehmet Ekici Ankara’dan aday gösteriliyor.

Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, Genel Muhasip Ümit Şafak’ın İstanbul’dan Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural ise İzmir’de liste başı olacak. Genel Başkan Yardımcılarından Faruk Bal Konya’dan, Mehmet Şandır Mersin’den, Metin Çobanoğlu Kırşehir’den, Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Nacar Kilis’ten, Recai Yılıdırım da Adana’dan aday gösterilmesi bekleniyor.

İçişleri eski Bakanı Meral Akşener’in İstanbul’dan, Başbakanlık eski Müsteşarı Füsun Koroğlu’nun ise Ankara’dan aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Sanatçılar Gökhan Güney, Serdar Gökhan ve Ferit Melen’in oğlu Mithat Melen, Naim Süleymanoğlu İstanbul’dan aday gösterilecek. Dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Muhmut Demir Amasya'dan aday gösterilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious