MHP'de toplu istifalalar yaşandı

MHP'de toplu istifalalar yaşandı.7651
  • Giriş : 05.06.2007 / 21:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Teşkilatı'nda milletvekili aday listesinde Muharrem Şemsek'in birinci sıraya getirilmesine tepki göstermek için toplu istifalar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Çorum Milletvekili Adayı Vahit Kayırıcı, hem milletvekilliği adaylığından çekildi, hem de MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti. Vahit Kayırıcı, bir grup partili ile birlikte düzenlediği basın toplantısında istifa gerekçelerini açıkladı.

MHP 19. Dönem Çorum Milletvekili Muharrem Şemsek'in Çorum'dan 1. sıradan milletvekili adayı gösterildiğini hatırlatan Kayırıcı, 19 yaşından beri içinde bulunduğu Ülkücü camiada Muharrem Şemsek'le yollarının çok kesiştiğini söyledi. Şemsek'le aynı listede ve aynı yerde siyaset yapamayacağını ifade eden Vahit Kayırıcı, hem MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı, hem de MHP Çorum Milletvekili 2. sıra adaylığı görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Vahit Kayırıcı'nın bu açıklaması üzerine toplantıya katılan yöneticiler de bir bir istifa ettiklerini duyurdu. MHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Şükrü Günaydın ile MHP İl ve Merkez İlçe yöneticilerinden Abdullah Aksungur, Ekrem Sinan, Ahmet Kılıç, Hüseyin Buğdaylı, Okan Ergün, Mustafa Türkyılmaz, Ahmet Özçiftçi, Ahmet Kılıç, Akif Hançer, Cengiz Metin, Ertuğrul Onan ve Yalçın Keman görevlerinden ayrıldıklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious