MHP'de yerel seçim masaya yatırıldı

MHP'de yerel seçim masaya yatırıldı.7651
  • Giriş : 26.10.2008 / 15:45:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığındaki il başkanları toplantısında, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler değerlendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Bahçeli'nin başkanlığında bütün il başkanlarının katılımıyla 25-26 Ekimde Kızılcahamam'daki Patalya Oteli'nde bir çalışma toplantısı düzenlendiği bildirildi.

Divan üyelerinin de hazır bulunduğu toplantının temel konusunu 29 Mart 2009'da yapılacak yerel yönetim seçimlerinin oluşturduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Toplantının açılışında Genel Başkan Bahçeli, Türkiye'nin gündeminde bulunan önemli konular hakkında değerlendirmeler yapmış, 29 Mart 2009'da yapılacak seçimlerin ülkemiz, demokrasimiz ve MHP açısından büyük önemine değinmiştir.

Daha sonra yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, Türkiye'de yerel yönetimlerin özellikleri, yaşadıkları sorunlar ve çözüm yolları hakkında düşüncelerini ifade etmiş, seçime yönelik dikkat edilmesi ve yerine getirilmesinde yarar olabilecek konulara il başkanlarının dikkatini çekmiştir. seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ise seçimler için önemli olan konuları gündeme getirip, yapılması gereken çalışmalar ve dikkat edilmesi gerekli hususları ifade etmiştir.

Söz alan il başkanları, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinin önemine değinmiş, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermişler ve aday belirlenmesi çalışmalarına yaklaşımlarını ve vardıkları aşamayı dile getirmişlerdir.

İki gün süren toplantının sonunda il başkanlarımızın ve teşkilatlarımızın seçimlere büyük bir inanç ve moral ile hazırlandıkları, toplumun bütün kesimlerini kucaklayarak başarıya ulaşmak konusunda kararlı oldukları görülmüştür.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*