MHP'den 22 isim, bir dönem sonra yeniden Meclis'te

MHP'den 22 isim, bir dönem sonra yeniden Meclis'te.7651
  • Giriş : 23.07.2007 / 14:43:00

TBMM'de yer alan Milliyetçi Hareket Partisi'ne mensup 22 milletvekili, 23. dönemde de TBMM'ye girmeye hak kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milletvekili seçiminde kesin olmayan sonuçlara göre, 21. dönemde TBMM'de yer alan Milliyetçi Hareket Partisi'ne mensup 22 milletvekili, 23. dönemde de TBMM'ye girmeye hak kazandı.

Barajı aşamadığı için 22. dönemde TBMM'de temsil edilemeyen Milliyetçi Hareket Partisi'nde, Genel Başkan Devlet Bahçeli 21. dönemde olduğu gibi 23. dönemde de Osmaniye milletvekili olarak Meclis'te yer alacak.

Seçimlerde 71 milletvekili çıkaran MHP'de, Genel Sekreter Cihan Paçacı Ankara'dan, Genel Sekreter Yardımcısı Recai Yıldırım Adana'dan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şandır Mersin'den, Sabahattin Çakmakoğlu Kayseri'den, Oktay Vural İzmir'den, Faruk Bal Konya'dan seçilerek meclise girmeye hak kazandı.

Yeni dönemde meclise yeniden "merhaba" diyecek 21. dönemin MHP'li diğer milletvekilleri şöyle:

"Abdülkadir Akcan (Afyon), Bekir Aksoy (Ankara), Tunca Toskay (Antalya), Ertuğrul Kumcuoğlu (Aydın), Ali Uzunırmak (Aydın), Süleyman Turan Çirkin (Hatay), Meral Akşener (İstanbul), Ahmet Kenan Tanrıkulu (İzmir), Hasan Çalış (Karaman), Mehmet Serdaroğlu (Kastamonu), Osman Durmuş (Kırıkkale), Cumali Durmuş (Kocaeli), Mustafa Enöz (Manisa), Metin Ergun (Muğla) ve Reşat Doğru (Tokat)"

Öte yandan Başkanlık Divanı üyesi ve Genel Başkan Yardımcıları Atila Kaya İstanbul'dan, Mehmet Ekici Yozgat'tan, Metin Çobanoğlu Kırşehir'den, Genel Muhasip Ümit Şafak İstanbul'dan, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Haluk Ayhan Denizli'den milletvekili seçilerek ilk kez TBMM'ye girecek.

MHP'de Genel Başkan Yardımcıları Ali Işıklar ve Murat Şefkatli, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Didinmez ve Genel Muhasip Yardımcısı Mehmet Nacar milletvekili olabilmek için yeterli oyu alamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious