MHP'den AK Partiye 'yolsuzluk' suçlaması

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

MHP Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır, sıcaklıkların düşmesi ile birlikte yeniden gündeme gelen hava kirliliğinin sorumlusu olarak belediyeleri gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Partili belediyelerin ücretsiz dağıttığı kömürlerin kalitesiz olduğunu ileri süren Sağır, hava kirliliğinin başlıca nedenin bu olduğunu söyledi. Sağır, özellikle 1,5 aydır hava kirliliği yaşandığı Antalya'da 2 bin YTL maaş alanların bile AK Parti'nin dağıttığı kömürlerden aldığını iddia etti.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Nizamettin Sağır, bedava dağıtılan kömürlerden ihtiyaç sahiplerinin yerine maddi durumu iyi olanların faydalandığını kaydetti. Sağır, "Her mahalle muhtarına bedava kömür için başvuran öyle insanlar var ki, bu insanların 4-5 serası, 2'şer evi var. Devlet memuru olup 2 milyar lira maaş alan insanlar belediyenin bu kömür kampanyasından kalkıp kömür alıyor. Bu mu hak? Bu mu adalet? Varoşlara dağıtılan kömürler yüzünden Türkiye'nin göz bebeği Antalya hava kirliliği yaşıyor." dedi.

Sağır, yaklaşık üç yıl önce hizmete giren Minicity Parkı'nın bir Amerikan firmasına satılmak üzere olduğunu de ileri sürerek, "Burası ayda 60 bin YTL zarar etmektedir. Minicity'nin akıbeti ne olacaktır?" diye sordu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin İller Bankası'na 97 milyon YTL borcu olduğunu da belirten Sağır, şöyle devam etti: "Bunun 10 milyon YTL'sini dört köprülü kavşağa harcamışlardır. Geriye kalan 87 milyon YTL'si nerede? Halka çıkıp bunun hesabını vermek zorundalar."

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem projesinin de eleştiren Sağır, "Bir belediye başkanı yurt dışına gidip vagon beğenmez. Antalya'yı 120 milyon dolar daha zarara uğratmayın. Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious