MHP'den Azeri bayrak hassasiyeti

MHP'den Azeri bayrak hassasiyeti.8717
  • Giriş : 06.11.2008 / 12:32:00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te yaptığı kısa konuşmada, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni asılmayan Azerbaycan bayrağı yüzünden kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oktay Vural, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'dan söz alarak oturduğu yerden yaptığı açıklamada, Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ni kınadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak dün Türkiye'ye gelen ve bu sabah Meclis'te bir konuşma yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in TBMM'ye gelirken geçtiği güzergahlara Azerbaycan bayraklarının asılmamış olmasına dikkat çeken Vural, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ihtar çekilmesini istedi.

Alivey'in Meclis'e gelmesinden sonra bir takım yerlere Azerbaycan bayraklarının asıldığını duyduğunu söyleyen MHP'li Oktay Vural şöyle konuştu: Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin uyarılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret eden devlet başkanlarını temsilen bu bayraklarını asılması gerektiğini kendilerine 'ihtaren' hatırlatmayı, Meclis Başkanlığı'ndan istirham ediyorum ve bu uygulamasından dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kınıyorum.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*