MHP'den Baydemir'e tepki!

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

MHP'den DTP'li Baydemir'e: "Ülke sorunlarıyla uğraşacaksan belediye başkanlığını bırak parti başkanı ol" tepkisi geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Parlamentosu (AP) çatısı altında düzenlenen "Avrupa Birliği (AB), Türkiye ve Kürtler" konulu konferansta konuşan DTP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, Batman'daki petrol rezervlerini ve bölgedeki hidroelektrik enerji kaynaklarının yerel yönetimlerin denetimine verilmesi yönündeki açıklamalarına MHP'den tepki geldi.

Başkan Baydemir'in bu tür açıklamalar yaparak amacının ortamı germek olduğunu ileri süren MHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Arzakçı, açıklamaların ortalığı karıştırmaktan başka işe yaramadığını söyledi. "Eğer gerçekten Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasını istiyorsa, ona verdiğimiz Dicle Vadisi Barajını hayata geçirirdi." diyen Başkan Arzakçı, ülke sorunlarıyla uğraşmayı bırakıp Diyarbakır'ın sorunlarını çözmesi gerektiğini belirtti.

Başkanın kalkınma diye bir derdinin olmadığını iddia eden Başkan Arzakçı, "Ortamı germekten başka birşey yapmıyor. Şehirlerarası otogarı dahi bitiremedi. Bıraksın ülke ve dünya sorunlarıyla uğraşmayı, Diyarbakır'ın sorunlarıyla uğraşsın. Ülke ve dünya sorunlarıyla, o ülkenin yöneticileri uğraşır. Belediye başkanının işi, ülke sorunlarını çözmek değildir. Biz de istiyoruz Diyarbakır ve bölge halkının huzurunu, mutluluğunu, refahını, ekonomik kalkınmasını. Eğer ülke sorunlarıyla uğraşacaksa, belediye başkanlığını bıraksın parti başkanı olsun. O zaman bu tür açıklamalar yapsın." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious