MHP'den DYP'ye Schaffer tepkisi

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, “Biz milliyetçiliğimizin zekatını versek, 30 sene idare ederler” diyen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'a tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dervişoğlu, bir dönem bekaret raporuyla gündeme gelen manken Şebnem Schaffer'ın DYP'ye üye olmasına göndermede bulunarak, “Siyasette rapor dönemini başlatan siyasetçilere sesleniyorum. Asıl sizin kafanızın içi ve zihniyetiniz özellikle de milliyetçilik anlayışınız bekaret raporuna muhtaç” dedi.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, tartışma yaratan “Dağdan inin düz ovada siyaset yapın” sözlerinin ardından bu kez Malatya'da basın mensuplarının soruları üzerine MHP'ye yüklenmiş, “Biz milliyetçiliğimizin zekatını versek, 30 sene idare ederler” demişti. MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Ağar'ın sözlerini değerlendirmek için düzenlediği basın toplantısında, tepkisini, manken Şenol İpek'le ayrılığının ardından bir dönem bekaret raporu almasıyla gündeme gelen manken Şebnem Schaffer'ın DYP'ye geçmesi üzerinden dile getirerek, şunları söyledi:

“Bu söz belki Ağar gibi omurgasız milliyetçileri rahatsız etmez ama DYP içindeki sorumluluk sahibi insanları yaralar ve incitir. ABD merkezli senaryolara göre hırsız feneri gibi istenilen yerleri görmeyi sağlayan araçlarla değil, vazgeçilmez ve tartışılmaz değerleri esas alarak siyaset yapıyoruz. Oy avcılığı uğruna yalpalamayı siyasi edepsizlik sayarak ve sadece millete inanıp ona güvenerek iktidar hedefine doğru koşuyoruz. Ağar'ın siyasi yalpalamaları bizim olduğu gibi kamuoyunun da malumu. Resmi görev yıllarında yaptıklarını milliyetçilik ölçüsü olarak tanımlayanlar iyi bilsinler ki bizi ilgilendiren gelecektir. Bir ömür boyu ibadet edip son nefesinde istavroz çıkaran çok adam tanıyoruz. Siyasette rapor dönemini başlatan siyasetçilere sesleniyorum, Asıl sizin kafanızın içi ve zihniyetiniz özellikle de milliyetçilik anlayışınız bekaret raporuna muhtaçtır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious