MHP'den Erdoğan'a ağır itham

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Başbakan Erdoğan'ın Öcalan'a "sayın" dediği iddiaları konusunda "Erdoğan'ın safı belli olmuştur. O, Apo'nun yoldaşıdır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şandır, yaptığı yazılı açıklamada "Bir radyo konuşmasında şehitler için 'kelle' deyimini kullanarak terörist başına iki defa 'sayın' diye hitap ettiğini reddetmeyen Recep Tayyip Erdoğan, tüm görevlerinden istifa etmeli ve taşıdığı sıfatların tamamını terk etmelidir. Bir insan katile saygılar sunuyorsa kesinlikle saygıya layık olamaz" dedi.

"Şehitlerine değil şehitlerin katiline saygı duyan kişi millet adına hiçbir görevde bulunamaz" diyen Şandır, "Recep Tayyip Erdoğan, terörist başına sayın dedi mi demedi mi, şehitler için kelle dedi mi demedi mi" diye sorarken, şöyle devam etti:

"Bu hususu açıklamak sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu konu Yargının takip edeceği bir suç konusu olmaktan önce bir ahlak meselesidir, bir zihniyetin şuur altının dışa vurumu ve suçüstü yakalanmasıdır. 'sayın' hitabının sehven söylendiği ihtimalini kabul edebilmek şehitler için 'kelle' nitelemesinin terbiyesizliğini ortadan kaldıramaz. Kaldı ki sözün sahibi her iki konuda da bir açıklama yapmamakta ısrar etmekte hatta başkalarını suçlamak cüretini göstermektedir."

Şandır, "Bu sözleri içimize sindirecek miyiz" derken, vicdan sahibi herkesi öncelikle AKP yöneticilerini ve AKP'ye oy veren vatandaşları şehitlerin huzurunda dürüstçe düşünmeye ve cevap vermeye davet etti. Şandır, şöyle devam etti:

"Milletten özür dilemekten ısrarla kaçınan Recep Tayyip Erdoğan'ı cezalandırmayı şehitlerimize mi bırakacağız, hesap Ahrete mi kalacak? Atatürk'ün silah arkadaşları olan şehitlere 'kelle' diyen birinin Atatürk'ün makamı Cumhurbaşkanlığına aday olmasını nasıl kabul edeceğiz? Milletimizin en saygın makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamına 'sayın' diyemeyeceğimiz birini nasıl layık görebiliriz?

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'sayın' demek şehitlere zulmetmektir.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'sayın' demek Apo'yu sevindirmektir.

Vatan bayrak namus uğruna şehit olan bu milletin çocuklarına 'kelle' diyerek aşağılayan ve 'yan gelip yatmakla' suçlayan fakat eli kanlı katil Apo'ya 'sayın' diyen kişiye saygı göstermek mümkün değildir. Milletimiz, artık, Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Sayın Başbakan' olarak değil APO'ya saygı gösteren bir kelle olarak anacaktır. Recep Tayyip Erdoğan'ın safı belli olmuştur; O, bundan sonra Apo'nun yoldaşıdır. Milletin evlatlarını APO katletmekte Recep Tayyip Erdoğan ' kelle' hesabı tutmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Türk Milleti'ne hakaret etmiştir. Cevabı sandıkta mutlak verilecektir.

Recep Tayip Erdoğan dokunulmazlık ve zamanaşımı zırhına sarılmamalıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Recep Tayip Erdoğan'ın dokunulmazlığı kaldırılmalıdır. Yargının önü açılmalıdır.

Türk Milliyetçileri olarak Recep Tayyip Erdoğan'a asla saygı duymayacağız, sayın demeyeceğiz ve bu hakaretin hesabını mutlaka soracağız!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious