MHP'den Gökçek'e: Cehalet kafası

MHP'den Gökçek'e: Cehalet kafası.11589
  • Giriş : 30.03.2009 / 13:38:00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisi için dün yaptığı basın açıklamasında “Oktay Vural ilçe seçim kurullarında olay çıkartıyor” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sert tepki gösterdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vural, Gökçek'in sözlerini “Cehalet, kafasındaki fitne ve fesadın yansıması” olarak değerlendirirken olay çıkarmadıklarını sadece MHP oylarını seçim kurullarında takip ettiklerini söyledi. Vural “Bu seçimlere nasıl zorbalık karıştırdığını Gökçek biliyor. Sahte bilboardlarla oy yönlendirmesi yapan malum şahıs Ankara da siyaseti kirleten bir mevta olacak. Bozkurt'un nefesi her zaman Gökçek'in ensesinde olacak.”diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gökçek'in dün yaptığı açıklamada kendisine yönelik sözlerini ANKA'ya değerlendirdi. Ankara'daki olayların Gökçek tarafından çıkarıldığını ifade eden Vural, Gökçek'in kendisine yönelik sözlerini “Cehalet, kafasındaki fitne ve fesadın yansıması. Biz oylarımıza sahip çıktık, takip ettik. Ben MHP Grup Başkanvekiliyim, olay çıkartmam. Asıl olayı onlar çıkarttı. Seçime fitne fesat karıştırmak isteyen onlardı. Biz sadece MHP'nin şerefli oylarına sahip çıktık” şeklinde değerlendirdi.
AKP'nin seçimden bir gece önce Yenimahalle İlçe seçim kurulunda çalışma yaptığını, bazı kişilerin ellerinde zarflarla yakalandığını, seçim kurullarının verdiği görevin dışında her bir okulda belediye otobüslerinin olduğunu ve bunlara itiraz ettiklerini söyleyen Vural, “Bunlara itiraz etmemiz mi olay çıkarmak. Gökçek'in sözleri tam bir yalandır. Veriler girilemedi, oylar takip edilemedi. Biz MHP olarak takibe devam edeceğiz. Her yerde oyumuzun, seçmenimizin hakkını, hukukunu koruyacağız. Bozkurt'un nefesi her zaman Gökçek'in ensesinde olacak” diye konuştu.

-“KERHEN OTURTULAN BİR BELEDİYE BAŞKANI”-

Gökçek'in yeniden seçilmesinden dolayı Ankaralıların üzgün olduğunu savunan Vural, Gökçek'in koltuğa “kerhen” oturtulan bir belediye başkanı olduğunu kaydetti. Vural, “Ancak o koltukta uzun kalacağını, bu dönemi tamamlayacağını düşünmüyorum. Vatandaşımızın takdiridir ancak Gökçek Ankaralıların benimseyerek oy verdiği bir belediye başkanı değil. Bu seçimlere nasıl zorbalık karıştırdığını Gökçek biliyor. Adayımızın geçtiği yerlerde vericilerin kabloları kesiliyor, elektrikler kesiliyor. Sahte bilboardlarla oy yönlendirmesi yapan malum şahıs Ankara da siyaseti kirleten bir mevta olacak. Önümüzdeki süreç bunu gösterecek. Gökçek'e verilen oylar bir başkası gelmesin diye verilen korku oylarıdır. Yoksa Ankaralıların Gökçek'in belediyecilik anlayışından memnun olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*