MHP'den Gül'e çağrı: Yanlıştan dönün

MHP'den Gül'e çağrı: Yanlıştan dönün.11391
  • Giriş : 05.09.2008 / 13:07:00
  • Güncelleme : 05.09.2008 / 12:56:34

Gül'ün Ermenistan'a yapacağı ziyarete ilişkin tartışmalar devam ederken, MHP'den son çağrı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gül"e , "Ziyaretiniz diplomatlarımıza terör uygulamış kişilere cesaret verecektir, yanlışın neresinden dönerseniz kardır, kararınızı gözden geçirin" çağrısında bulundu.

ANKA'ya konuşan Vural, ASALA örgütünün Orly Havaalanı"nda düzenlediği ve 8 kişinin ölümüne neden olan saldırı nın sorumlusu terörist Varujan Garbisyan"ın da maçın davetlileri arasında olduğu iddiaları nı hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bu ve bunun gibi kamuoyuna yansımayan ve daha sonra bedelini ödeyebileceğimiz farklı şeyler gelebilir. Bu nedenle Cumhurbaşkanının kararını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Ziyaret öncesinde cumhurbaşkanına bir kez daha sesleniyoruz; yanlışın neresinden dönerseniz kardır. Yanlış bir zaman, yanlış bir ortam. Dolayısıyla bu konu Türkiye"ye düşmanlık besleyenler tarafından kullanılacaktır. Cumhurbaşkanının ziyareti Türkiye aleyhine bir koz olacak ve bunun zeminini yaratacaktır. Bu ziyaret diplomatlarımıza terör uygulamış kimselere cesaret verecektir. Cumhurbaşkanı"na diyoruz ki; yanlıştan dönün, kararınızı gözden geçirin ve Ermenistan"a gitmeyin."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*